Ministerul Educației Naționale
Inspectoratul Școlar Județean Timiș
Colegiul Național de Artă „Ion Vidu” Timișoara

 

Olimpiada Naţională de Interpretare Instrumentală, Vocală şi Studii Teoretice Muzicale clasele IX-XII

27-30 aprilie 2017, Timișoara

 Nr.crt Nume și prenume Clasa Unitatea de învățământ

Instrument

disciplină

Notă evaluator 1 Notă evaluator 2 Notă evaluator 3 Notă evaluator 4 Nota finală Premiul obţinut
1 Bănescu Sabin 9 Liceul de Arte „Victor Giuleanu” Rm. Vâlcea pian 95 95 - - 95 II
2 Dragoș  Roman Cristiana 9 Colegiul de Muzică „Sigismund Toduță” Cluj–Napoca pian 100 100 - - 100 I
3 Drăgănescu Bogdan Marian 9 Colegiul de Artă „Carmen Sylva” Ploiești pian 92 92 - - 92 III
4 Gheba Ana Elena 9 Liceul de Arte „George Georgescu” Tulcea pian 84 84 - - 84 -
5 Neacşiu–Popescu Luca 9 Liceul de Arte „Marin Sorescu” Craiova pian  79 79 - - 79 -
6 Plăcintă Alexandru Ștefan 9 Colegiul Național de Artă „O. Băncilă” Iași pian 92 92 - - 92 III
7 Pretuleac Ştefan 9 Liceul de Arte „Marin Sorescu” Craiova pian  84 84 - - 84 -
8 Salinas Christopher 9 Colegiul Național de Muzică „George Enescu” București pian 95 95 - - 95 II
9 Tudose Ana Antonia 9 Colegiul de Artă „Carmen Sylva” Ploiești pian 92 92 - - 92 III
10 Ţârc Raluca 9 Colegiul de Muzică „Sigismund Toduță” Cluj–Napoca pian 79 79 - - 79 -
11 Cazan Sebastian Daniel 10 Colegiul Național de Muzică „George Enescu” București pian 84 84 - - 84 -
12 Colceiar Andreea-Teodora 10 Colegiul Național de Artă „Ion Vidu” Timișoara pian 89 89 - - 89 M
13 Logojan Mircea–Vasile 10 Liceul de Arte „Sigismund Toduță” Deva pian 96 96 - - 96 II
14 Nagy Antoniu Tiberiu 10 Liceul de Arte Oradea pian 89 89 - - 89 M
15 Popescu David 10 Liceul de Arte Oradea pian 96 96 - - 96 II
16 Cojan Rebecca Antonia 11 Colegiul Național de Artă „George Apostu” Bacău pian 89 89 - - 89 M
17 Dumitru Theodor 11 Colegiul Național de Muzică „George Enescu” București pian 79 79 - - 79 -
18 Pascu Gabriel 11 Colegiul Național de Arte „Dinu Lipatti” București pian 79 79 - - 79 -
19 Sălăjan Sofia Ștefania 11 Colegiul Național de Artă „O. Băncilă” Iași pian 100 100 - - 100 I
20 Teacă Mihai 11 Liceul Vocațional de Muzică „Tudor Ciortea” Brașov pian 100 100 - - 100 I
21 Câncean Shivangi Simona 12 Colegiul de Muzică „Sigismund Toduță” Cluj–Napoca pian 89 89 - - 89 M
22 Mihăilescu Ioan 12 Colegiul Național de Artă „Ion Vidu” Timișoara pian 100 100 - - 100 I
23 Mladin Nil 12 Colegiul Național de Muzică „George Enescu” București pian 100 100 - - 100 I
24 Mutașcu Daniela-Rebeca 12 Colegiul Național de Artă „Ion Vidu” Timișoara pian 96 96 - - 96 II
25 Nagy Csenge 12 Colegiul de Muzică „Sigismund Toduță” Cluj–Napoca pian 84 84 - - 84 -
26 Petrache Andrei 12 Colegiul Național de Muzică „George Enescu” București pian 100 100 - - 100 I
27 Verly Toma 12 Colegiul Național de Arte „Dinu Lipatti” București pian 92 92 - - 92 III
28 Coman Iohan 9 Colegiul Național de Artă „George Apostu” Bacău vioară 92 92 92 - 92 III
29 Csata Orsolya–Beatrix 9 Liceul de Arte „Palló Imre” Odorheiu Secuiesc vioară 75 75 75 - 75 -
30 Mocanu Zenovia 9 Liceul de Arte „Victor Giuleanu” Rm. Vâlcea vioară 75 75 75 - 75 -
31 Nedelcu Ioana Victoria 9 Liceul de Arte „Marin Sorescu” Craiova vioară 100 100 100 - 100
32 Pandelescu Andreea Elena 9 Colegiul de Artă „Carmen Sylva” Ploiești vioară 83 83 83 - 83 -
33 Săndulache Alexandru 9 Liceul de Arte „Regina Maria” Alba Iulia vioară 83 83 83 - 83 -
34 Scripcaru Liviu–Cristian 9 Colegiul Național de Artă „O. Băncilă” Iași vioară 92 92 92 - 92 III
35 Silaghi Sabina 9 Colegiul de Muzică „Sigismund Toduță” Cluj–Napoca vioară 96 96 96 - 96 II 
36 Șuta Maria Teodora 9 Colegiul de Artă „Carmen Sylva” Ploiești vioară 70 70 70 - 70 -
37 Băluțel Iulian 10 Colegiul Național de Muzică „George Enescu” București vioară 100 100 100 - 100
38 Casiean Teodor Ioan 10 Colegiul Național de Artă „O. Băncilă” Iași vioară 87 87 87 - 87 M
39 Cernicica  Daria  Teodora 10 Liceul de Arte „Sabin Păuța” Reșița vioară 70 70 70 - 70 -
40 Frunzea David 10 Liceul de Arte „Palló Imre” Odorheiu Secuiesc vioară 79 79 79 - 79 -
41 Iacob Laura Helena 10 Colegiul Național de Arte „Dinu Lipatti” București vioară 96 96 96 - 96 II 
42 Mamară Maria 10 Colegiul Național de Arte „Dinu Lipatti” București vioară 100 100 100 - 100
43 Marcu  Elisa  Oana 10 Liceul de Arte „Sabin Păuța” Reșița vioară 83 83 83 - 83 -
44 Mitrofan Mihaela 10 Colegiul Național de Muzică „George Enescu” București vioară 96 96 96 - 96 II 
45 Popan Anna Maria-Cristina 10 Colegiul Național de Artă „Ion Vidu” Timișoara vioară 100 100 100 - 100
46 Țermure Maria–Irina 10 Liceul de Arte „Sigismund Toduță” Deva vioară 83 83 83 - 83 -
47 Ţurcanu Raluca 10 Colegiul de Muzică „Sigismund Toduță” Cluj–Napoca vioară 89 89 89 - 89 M
48 Bahnaru Eunice-Iulia 11 Colegiul Național de Artă „Ion Vidu” Timișoara vioară 92 92 92 - 92 III
49 Calinciuc Larisa Daniela 11 Liceul Vocațional de Muzică „Tudor Ciortea” Brașov vioară 89 89 89 - 89 M
50 Covaci Diana  Cristina 11 Colegiul de Muzică „Sigismund Toduță” Cluj–Napoca vioară 96 96 96 - 96 II 
51 Kis Radu 11 Colegiul de Muzică „Sigismund Toduță” Cluj–Napoca vioară 100 100 100 - 100
52 Mărăcine Andrei – Luca 11 Colegiul Național de Muzică „George Enescu” București vioară 89 89 89 - 89 M
53 Neamțu Maria Viorela 11 Liceul de Arte „I. Șt. Paulian” Tr. Severin vioară 75 75 75 - 75 -
54 Dumitrescu Mircea – Alexandru 12 Colegiul Național de Muzică „George Enescu” București vioară 100 100 100 - 100
55 Pretorian Virgil–Andrei 12 Colegiul Național de Artă „O. Băncilă” Iași vioară 90 90 90 - 90 III
56 Tudor Ioana Maria 12 Colegiul Național de Arte „Dinu Lipatti” București vioară 100 100 100 - 100
57 Drăghici Nicoleta 10 Colegiul Național de Arte „Dinu Lipatti” București violă 96 96 96 - 96 II
58 Andrei Vlad–Gabriel 11 Liceul de Arte „Hariclea Darclee” Brăila  violă 80 80 80 - 80 -
59 Boată Andreea 11 Colegiul Național de Muzică „George Enescu” București violă 93 93 93 - 93 III
60 Mosor Ruxandra 11 Liceul de Artă Sibiu violă 80 80 80 - 80 -
61 Fraticiu Paul Iulian 12 Liceul de Artă Sibiu violă 80 80 80 - 80 -
62 Munteanu Ștefana Alexandra 12 Colegiul Național de Artă „O. Băncilă” Iași violă 93 93 93 - 93 III
63 Lița Dorothea 9 Liceul de Arte „Sigismund Toduță” Deva violoncel 80 80 80 - 80 -
64 Lupașcu Clara Sofia 9 Colegiul Național de Artă „O. Băncilă” Iași violoncel 100 100 100 - 100 I
65 Sekaci Jan 9 Colegiul Național de Arte „Dinu Lipatti” București violoncel 100 100 100 - 100 I
66 Simion Dimitrie–Valentin 9 Colegiul Național de Muzică „George Enescu” București violoncel 93 93 93 - 93 III
67 David Kacso Soma 10 Colegiul de Muzică „Sigismund Toduță” Cluj–Napoca violoncel 100 100 100 - 100 I
68 Lup Adrian 10 Colegiul de Muzică „Sigismund Toduță” Cluj–Napoca violoncel 80 80 80 - 80 -
69 Zirbo Cornelius 11 Colegiul Național de Arte „Dinu Lipatti” București violoncel 100 100 100 - 100 I
70 Călin Petre Cristian 12 Colegiul Național de Artă „O. Băncilă” Iași violoncel 80 80 80 - 80 -
71 Enache Dragoș –  Cristian 12 Colegiul Național de Muzică „George Enescu” București violoncel 93 93 93 - 93 III
72 Ghergu Maria Izabela 12 Colegiul Național de Arte „Dinu Lipatti” București violoncel 100 100 100 - 100 I
73 Maier Alexandru 9 Colegiul de Muzică „Sigismund Toduță” Cluj–Napoca contrabas 87 87 87 - 87 M
74 Turkoz Joshua 9 Colegiul Național de Muzică „George Enescu” București contrabas 96 96 96 - 96 II
75 Lipan Horia 10 Colegiul de Artă „Carmen Sylva” Ploiești contrabas 96 96 96 - 96 II
76 Sztoica Antonio Alexandru 10 Colegiul de Muzică „Sigismund Toduță” Cluj–Napoca contrabas 80 80 80 - 80 -
77 Țârc Alexandru 11 Colegiul de Muzică „Sigismund Toduță” Cluj–Napoca contrabas 80 80 80 - 80 -
78 Panighianț Iacob – Artim 12 Colegiul Național de Muzică „George Enescu” București contrabas 80 80 80 - 80 -
79 Roșioru–Carp Georgiana 9 Colegiul Național de Artă „O. Băncilă” Iași harpă 87 87 87 - 87 M
80 Enache Sabina – Ioana 10 Colegiul Național de Muzică „George Enescu” București harpă 93 93 93 - 93 III
81 Mureșan Ioana Catinca 10 Colegiul de Muzică „Sigismund Toduță” Cluj–Napoca harpă 96 96 96 - 96 II
82 Bălău Marco–Gabriel 9 Liceul de Arte „Victor Brauner” Piatra–Neamț chitară  80 80 80 - 80 -
83 Duciuc Samuel  9 Colegiul de Artă „Ciprian Porumbescu” Suceava chitară  96 96 96 - 96 II
84 Grecu Alexandru 9 Liceul de Muzică „Tudor Jarda” Bistrița chitară    100 100 100 - 100 I
85 Munteanu Eusebiu 9 Liceul de Artă „Gh. Tattarescu” Focșani chitară 80 80 80 - 80 -
86 Caragea Emil 10 Colegiul Național de Arte „Dinu Lipatti” București chitară 80 80 80 - 80 -
87 Csermak Kamilla Paula 10 Colegiul de Arte „Sabin Drăgoi” Arad chitară 80 80 80 - 80 -
88 Florescu Mihai 10 Liceul de Arte „Marin Sorescu” Craiova chitară 80 80 80 - 80 -
89 Maria Cristian Octavian 10 Liceul de Arte „Dinu Lipatti” Pitești  chitară 87 87 87 - 87 M
90 Pieptănatu Anca Teodora 10 Liceul de Arte „I. Șt. Paulian” Tr. Severin chitară neprezentat
91 Ștefan Ada 10 Colegiul Național de Artă „Ion Vidu” Timișoara chitară 96 96 96 - 96 II
92 Tcaciuc Andrei 10 Liceul de Artă „Ștefan Luchian” Botoșani chitară 100 100 100 - 100 I
93 Vlad Alexandru Valentin 10 Liceul de Arte „I. Șt. Paulian” Tr. Severin chitară 87 87 87 - 87 M
94 Ciocan Daniel 11 Colegiul Național de Muzică „George Enescu” București chitară 96 96 96 - 96 II
95 Costin Cosmina Garofița 11 Liceul de Muzică „Tudor Jarda” Bistrița chitară    87 87 87 - 87 M
96 Dumitraşcu Constantin 11 Colegiul de Artă „Carmen Sylva” Ploiești chitară  80 80 80 - 80 -
97 Lupu Florin Ştefan   11 Colegiul de Artă „Ciprian Porumbescu” Suceava chitară  93 93 93 - 93 III
98 Neacşu Adrian-Costinel 11 Liceul de Arte „Marin Sorescu” Craiova chitară 80 80 80 - 80 -
99 Palade Gabriela 11 Liceul de Artă „Gh. Tattarescu” Focșani chitară 93 93 93 - 93 III
100 Soare Vlad 11 Colegiul de Muzică „Sigismund Toduță” Cluj–Napoca chitară 80 80 80 - 80 -
101 Dohanici Cristian  Andrei  12 Colegiul de Artă „Ciprian Porumbescu” Suceava chitară  87 87 87 - 87 M
102 Filip Zsombor 12 Liceul de Arte „Plugor Sándor” Sf. Gheorghe chitară 87 87 87 - 87 M
103 Karácsony Bernadett 12 Liceul de Arte „Palló Imre” Odorheiu Secuiesc chitară 80 80 80 - 80 -
104 Baniță Georgiana 9 Colegiul Național de Artă „O. Băncilă” Iași flaut 96 96 96 - 96 II
105 Borbíró Tímea 9 Liceul de Arte Oradea flaut 89 89 89 - 89 M
106 Bulz  Ioana–Maria 9 Colegiul Național de Arte „Regina Maria” Constanța   flaut 84 84 84 - 84 -
107 Gheorghiu Alexia Maria  9 Colegiul de Artă „Ciprian Porumbescu” Suceava flaut  93 93 93 - 93 III
108 Hencz Mark 9 Liceul de Arte „Aurel Popp” Satu Mare flaut 79 79 79 - 79 -
109 Irimescu Ioana 9 Colegiul de Artă „Carmen Sylva” Ploiești flaut 84 84 84 - 84 -
110 Lazar Katalin 9 Colegiul de Muzică „Sigismund Toduță” Cluj–Napoca flaut 100 100 100 - 100 I
111 Palage Maria Iasmina  9 Liceul de Muzică „Tudor Jarda” Bistrița-Năsăud flaut 84 84 84 - 84 -
112 Pasquariello Alexia 9 Colegiul Național de Arte „Dinu Lipatti” București flaut 100 100 100 - 100 I
113 Vișinescu Agnes Nicola 9 Liceul de Arte „Dinu Lipatti” Pitești  flaut 79 79 79 - 79 -
114 Antonescu Ana 10 Colegiul de Artă „Carmen Sylva” Ploiești flaut 93 93 93 - 93 III
115 Chifan Miriam 10 Colegiul Naţional de Artă „Ion Vidu” Timişoara flaut 93 93 93 - 93 III
116 Cioca Cosmin 10 Colegiul Național de Muzică „George Enescu” București flaut 89 89 89 - 89 M
117 Ioni Renáta 10 Liceul de Arte „Nagy István”  Miercurea Ciuc flaut 79 79 79 - 79 -
118 Pethő Rebeka 10 Liceul Vocațional de Artă Târgu Mureș flaut 100 100 100 - 100 I
119 Poidevin Marie-Gabriela 10 Colegiul Național de Arte „Dinu Lipatti” București flaut 100 100 100 - 100 I
120 Tanasă Daria Anastasia 10 Colegiul Național de Artă „George Apostu” Bacău flaut 79 79 79 - 79 -
121 Arseni Rebeca–Lia 11 Liceul de Arte „Victor Brauner” Piatra–Neamț flaut 89 89 89 - 89 M
122 Dedu Steluța Georgiana 11 Liceul de Arte „Margareta Sterian” Buzău flaut 79 79 79 - 79 -
123 Dobrin Andreea 11 Colegiul Național de Arte „Dinu Lipatti” București flaut 96 96 96 - 96 II
124 Dumitrache Andrada 11 Colegiul Național de Arte „Dinu Lipatti” București flaut 96 96 96 - 96 II
125 Ene Eduard 11 Colegiul Național de Artă „O. Băncilă” Iași flaut 96 96 96 - 96 II
126 Istrate Ștefania Mihaela Andreea 11 Colegiul de Artă „Carmen Sylva” Ploiești flaut neprezentat
127 Tankó Henriette 11 Liceul de Arte „Plugor Sándor” Sf. Gheorghe flaut 89 89 89 - 89 M
128 Tofănescu Daria  11 Colegiul de Artă „Ciprian Porumbescu” Suceava flaut  100 100 100 - 100 I
129 Adam Antonios Pavel 12 Liceul de Arte „Regina Maria” Alba Iulia flaut 84 84 84 - 84 -
130 Preda Bogdan 12 Colegiul Național de Arte „Dinu Lipatti” București flaut 100 100 100 - 100 I
131 Udriște Carina 12 Colegiul Naţional de Artă "Ion Vidu" Timişoara flaut 100 100 100 - 100 I
132 Tomescu Mădălina  9 Colegiul de Artă „Ciprian Porumbescu” Suceava oboi  93 93 93 - 93 III
133 Oriold Adam Soma 10 Colegiul de Muzică „Sigismund Toduță” Cluj–Napoca oboi 89 89 89 - 89 M
134 Floştoiu Şerban 11 Liceul Vocațional de Artă Târgu Mureș oboi 84 84 84 - 84 -
135 Iordache Sabin 11 Colegiul Național de Muzică „George Enescu” București oboi 96 96 96 - 96 II
136 Opriș Ioana Lavinia 12 Colegiul de Artă „Carmen Sylva” Ploiești oboi 93 93 93 - 93 III
137 Rionesei Theona 12 Liceul Vocațional de Muzică „Tudor Ciortea” Brașov oboi neprezentat
138 Völgyesi Bianca Andreea  12 Liceul Vocațional de Artă Târgu Mureș oboi 96 96 96 - 96 II
139 Alecu Elis Gabriel 9 Colegiul Național de Arte „Dinu Lipatti” București clarinet 100 100 100 - 100 I
140 Matei David 9 Liceul de Arte „Sigismund Toduță” Deva clarinet 79 79 79 - 79 -
141 Simion Narcis Marian 9 Liceul de Arte „Ionel Perlea” Slobozia clarinet 79 79 79 - 79 -
142 Toie Alex Octavian Ioan 9 Liceul de Arte Oradea clarinet 96 96 96 - 96 II
143 Cojocaru Ilie – Gabriel 10 Liceul de Artă „Ștefan Luchian” Botoșani clarinet 89 89 89 - 89 M
144 Duda Răzvan Tudor  10 Colegiul de Muzică „Sigismund Toduță” Cluj–Napoca clarinet 100 100 100 - 100 I
145 Nagy Norbert Andrei 10 Colegiul de Muzică „Sigismund Toduță” Cluj–Napoca clarinet 89 89 89 - 89 M
146 Roba Vlăduţ  10 Colegiul de Artă „Ciprian Porumbescu” Suceava clarinet  93 93 93 - 93 III
147 Străulea Darius Vasile 10 Liceul Vocațional de Artă Târgu Mureș clarinet 96 96 96 - 96 II
148 Turcea Mihai 10 Liceul Vocațional de Muzică „Tudor Ciortea” Brașov clarinet 79 79 79 - 79 -
149 Vișan Alberto 10 Colegiul Național de Muzică „George Enescu” București clarinet 79 79 79 - 79 -
150 Zăgan George Ionut 10 Liceul de Arte „Dimitrie Cuclin” Galați clarinet 84 84 84 - 84 -
151 Bozbiciu Claudiu Emil  11 Colegiul de Muzică „Sigismund Toduță” Cluj–Napoca clarinet 100 100 100 - 100 I
152 Câmpean Andrei 11 Liceul de Artă „Ioan Sima” Zalău clarinet 93 93 93 - 93 III
153 Farkas Gellért 11 Liceul de Arte „Nagy István”  Miercurea Ciuc clarinet 79 79 79 - 79 -
154 Hompoth Edward–Attila 11 Liceul de Arte „Palló Imre” Odorheiu Secuiesc clarinet 79 79 79 - 79 -
155 Minea Claudiu 11 Colegiul de Artă „Carmen Sylva” Ploiești clarinet 89 89 89 - 89 M
156 Mititi Daniel Gheorghe 11 Colegiul de Arte Baia Mare clarinet 96 96 96 - 96 II
157 Anton Daniel Marius 12 Liceul de Artă „Ștefan Luchian” Botoșani clarinet 93 93 93 - 93 III
158 Bacanu Bogdan 12 Liceul de Artă Sibiu clarinet 79 79 79 - 79 -
159 Boboc Virgil–Daniel 12 Colegiul Național de Artă „O. Băncilă” Iași clarinet 96 96 96 - 96 II
160 Cotoianu Eduard George 12 Liceul de Arte „Marin Sorescu” Craiova clarinet 84 84 84 - 84 -
161 Cozaciuc Alexandru Marian  12 Colegiul de Artă „Ciprian Porumbescu” Suceava clarinet  84 84 84 - 84 -
162 Iftime Bianca 12 Liceul de Arte „Victor Brauner” Piatra–Neamț clarinet 79 79 79 - 79 -
163 Ionel Cristian Ştefan  12 Colegiul de Artă „Ciprian Porumbescu” Suceava clarinet  100 100 100 - 100 I
164 Mărtinaș Gabriel – Dominic 12 Colegiul Național de Muzică „George Enescu” București clarinet 79 79 79 - 79 -
165 Păun Cătălin Andrei  12 Colegiul Național de Arte „Dinu Lipatti” București clarinet 93 93 93 - 93 III
166 Poenaru Tudor Alexandru 12 Liceul de Arte „Victor Giuleanu” Rm. Vâlcea clarinet 79 79 79 - 79 -
167 Sav Laurențiu Răzvan 12 Colegiul de Muzică „Sigismund Toduță” Cluj–Napoca clarinet 89 89 89 - 89 M
168 Ţanea Adrian Ionuţ 12 Colegiul Național de Arte „Dinu Lipatti” București clarinet 93 93 93 - 93 III
169 Anghel Sorin – Valentin 9 Colegiul Național de Muzică „George Enescu” București fagot 84 84 84 - 84 -
170 Dudaş Fabian 9 Colegiul de Arte „Sabin Drăgoi” Arad fagot 89 89 89 - 89 M
171 Ilie Andreea 9 Colegiul de Artă „Carmen Sylva” Ploiești fagot 84 84 84 - 84 -
172 Munteanu Andrei 10 Colegiul Național de Artă „Ion Vidu” Timișoara fagot descalificat
173 Bogatu Andrei Valentin 11 Colegiul Național de Arte „Dinu Lipatti” București fagot 84 84 84 - 84 -
174 Carpati David Cristian 11 Colegiul Național de Arte „Dinu Lipatti” București fagot 93 93 93 - 93 III
175 Rotariu  Narcis  Casian 12 Liceul de Arte „Sabin Păuța” Reșița fagot 96 96 96 - 96 II
176 Voicilă Ozana Maria 12 Colegiul de Artă „Carmen Sylva” Ploiești fagot 89 89 89 - 89 M
177 Ambrosă George–Octav 9 Colegiul Național de Artă „O. Băncilă” Iași corn 100 100 - - 100 I
178 Văsar Horaţiu Samuel 9 Colegiul de Muzică „Sigismund Toduță” Cluj–Napoca corn 89 89 - - 89 M
179 Chifan Cosmin 11 Colegiul Naţional de Artă "Ion Vidu" Timişoara corn 100 100 - - 100 I
180 Elisei Cosmin 12 Liceul de Arte „Hariclea Darclee” Brăila  corn 84 84 - - 84 -
181 Mocan David Timotei 12 Colegiul de Muzică „Sigismund Toduță” Cluj–Napoca corn 92 92 - - 92 III
182 Rotari Daniel 12 Colegiul Național de Arte „Dinu Lipatti” București corn 96 96 - - 96 II 
183 Goiţi Philip Timotei 9 Colegiul de Muzică „Sigismund Toduță” Cluj–Napoca trompetă 80 80 - - 80 -
184 Macovici Bogdan 9 Colegiul de Arte Baia Mare trompetă 80 80 - - 80 -
185 Szabo Ervin 9 Colegiul de Muzică „Sigismund Toduță” Cluj–Napoca trompetă 80 80 - - 80 -
186 Atomei Rareş Mihail  10 Colegiul de Artă „Ciprian Porumbescu” Suceava trompetă  92 92 - - 92 III
187 Roman David 10 Colegiul Național de Artă „O. Băncilă” Iași trompetă 89 89 - - 89 M
188 Solonca Florinel Emanuel 10 Colegiul Național de Artă „Ion Vidu” Timișoara trompetă 100 100 - - 100 I
189 Tomşa Jason 10 Colegiul de Arte „Sabin Drăgoi” Arad trompetă 84 84 - - 84 -
190 Chirvasă Ciprian 11 Colegiul Național de Arte „Dinu Lipatti” București trompetă 100 100 - - 100 I
191 Libenciuc  Dumitru Eugen  11 Colegiul de Artă „Ciprian Porumbescu” Suceava trompetă  80 80 - - 80 -
192 Sandu Eduard Gabriel 11 Liceul de Artă „Ștefan Luchian” Botoșani trompetă 92 92 - - 92 III
193 Sbenghe Mihai 11 Colegiul Național de Arte „Dinu Lipatti” București trompetă 96 96 - - 96 II
194 Sumanariu Robert 11 Colegiul Național de Arte „Dinu Lipatti” București trompetă 96 96 - - 96 II
195 Ungureanu Vlad 12 Liceul de Artă „Ștefan Luchian” Botoșani trompetă 84 84 - - 84 -
196 Becheru Florin 10 Colegiul Național de Arte „Dinu Lipatti” București trombon 89 89 - - 89 M
197 Mihăilă Nicușor Alexandru 10 Colegiul Național de Artă „O. Băncilă” Iași trombon 89 89 - - 89 M
198 Păduraru Laura 10 Liceul de Arte „Victor Brauner” Piatra–Neamț trombon 89 89 - - 89 M
199 Veres Melinda 11 Liceul de Arte „Plugor Sándor” Sf. Gheorghe trombon 92 92 - - 92 III
200 Antemie Cătălin – Dumitru 12 Colegiul Național de Muzică „George Enescu” București trombon 96 96 - - 96 II
201 Gogonea Eduard 12 Colegiul Național de Arte „Dinu Lipatti” București trombon 100 100 - - 100 I
202 Katona Alexandru Ludovic 12 Colegiul de Arte Baia Mare trombon 84 84 - - 84 -
203 Vieru Ionuț 12 Colegiul de Muzică „Sigismund Toduță” Cluj–Napoca trombon 100 100 - - 100 I
204 Macovici Șerban 10 Colegiul Național de Muzică „George Enescu” București tubă 96 96 - - 96 II
205 Pîrlog Daniel Ionuț 10 Liceul de Arte „Dimitrie Cuclin” Galați tubă 84 84 - - 84 -
206 Vargyasi Szabolcs 10 Liceul de Arte „Plugor Sándor” Sf. Gheorghe tubă 80 80 - - 80 -
207 Dobos Norbert 11 Liceul de Arte „Palló Imre” Odorheiu Secuiesc tubă 92 92 - - 92 III
208 Ciobanu Tudor–George 9 Liceul de Arte „Victor Brauner” Piatra–Neamț percuție 89 89 - - 89 M
209 Kaszta David 9 Colegiul de Arte Baia Mare percuție 89 89 - - 89 M
210 Matei Carmen Ana Maria 9 Colegiul Național de Arte „Dinu Lipatti” București percuție 80 80 - - 80 -
211 Mihăilescu Petre – Florin 10 Colegiul Național de Muzică „George Enescu” București percuție 80 80 - - 80 -
212 Murgu Traian Adrian 10 Colegiul Național de Arte „Dinu Lipatti” București percuție 85 85 - - 85 -
213 Ailenei Ioana 11 Colegiul Național de Artă „O. Băncilă” Iași percuție 100 100 - - 100 I
214 Blescun Bogdan-Michael 11 Colegiul Național de Artă „Ion Vidu” Timișoara  percuție 85 85 - - 85 -
215 Bodnar  Cristina Antonia 11 Colegiul de Muzică „Sigismund Toduță” Cluj–Napoca percuție 85 85 - - 85 -
216 Munteanu Alexandru 11 Colegiul Național de Arte „Regina Maria” Constanța   percuție 96 96 - - 96 II
217 Radu Tudor Ciprian 11 Colegiul de Muzică „Sigismund Toduță” Cluj–Napoca percuție 93 93 - - 93 III
218 Toma Marius Laurenţiu 11 Liceul de Arte „Marin Sorescu” Craiova percuție 85 85 - - 85 -
219 Cojerean Patrick 12 Colegiul Național de Artă „Ion Vidu” Timișoara percuție 96 96 - - 96 II
220 Jumugă-Cuibariu Daniel 12 Colegiul Național de Artă „Ion Vidu” Timișoara percuție 100 100 - - 100 I
221 Matei Alexandra Florentina 12 Colegiul Național de Arte „Dinu Lipatti” București percuție 85 85 - - 85 -
222 Polgar Vlad 12 Colegiul de Arte Baia Mare percuție 85 85 - - 85 -
223 Silian Alexandru – Dumitru  12 Colegiul Național de Muzică „George Enescu” București percuție 93 93 - - 93 III
224 Albu Alexandru Valentin 11 Liceul de Arte „Ionel Perlea” Slobozia canto clasic 60 60 - - 60 -
225 Barna Ramona–Cristina 11 Liceul de Artă „Ioan Sima” Zalău canto clasic  89 89 - - 89 M
226 Belciugan Andreea 11 Liceul de Arte „Hariclea Darclee” Brăila  canto clasic  95 95 - - 95 II
227 Borlovan Lois 11 Colegiul de Arte „Sabin Drăgoi” Arad canto clasic  99 97 - - 98
228 Buţurcă Ana Maria Daniela 11 Colegiul de Arte „Sabin Drăgoi” Arad canto clasic  93 93 - - 93 III
229 Cociobanu Adelina – Maria 11 Colegiul Național de Artă „O. Băncilă” Iași canto clasic 100 98 - - 99 I
230 Cucoș Marian Gabriel  11 Liceul de Arte „Dimitrie Cuclin” Galați canto clasic  98 98 - - 98 I
231 Dascălu Miruna Maria 11 Liceul de Arte „Marin Sorescu” Craiova canto clasic 70 70 - - 70 -
232 Diugan Sonia Eva 11 Colegiul de Muzică „Sigismund Toduță” Cluj–Napoca canto clasic  80 80 - - 80 -
233 Drăgănescu Marcus–Cosmin 11 Liceul de Arte „Hariclea Darclee” Brăila  canto clasic  76 76 - - 76 -
234 Ilie Farcaş Lois Patricia 11 Colegiul de Arte „Sabin Drăgoi” Arad canto clasic  77 77 - - 77 -
235 Ilincăi Nicolae  11 Colegiul de Artă „Ciprian Porumbescu” Suceava canto clasic 79 79 - - 79 -
236 Juhász–Boylan Pál–Károly 11 Liceul de Arte „Nagy István”  Miercurea Ciuc canto clasic 91 91 - - 91 III
237 Lupu Bogdan Ionuţ 11 Colegiul de Muzică „Sigismund Toduță” Cluj–Napoca canto clasic  94 94 - - 94 II
238 Mandici  Eros 11 Liceul de Arte „Sabin Păuța” Reșița canto clasic 84 84 - - 84 -
239 Mihai Fineas 11 Liceul de Arte „Victor Giuleanu” Rm. Vâlcea canto clasic  78 78 - - 78 -
240 Pircsuk David Attila 11 Liceul de Arte „Aurel Popp” Satu Mare canto clasic 84 84 - - 84 -
241 Pop Titus 11 Colegiul de Arte Baia Mare canto clasic 88 88 - - 88 M
242 Popov Carolina 11 Liceul de Arte „Regina Maria” Alba Iulia canto clasic  70 70 - - 70 -
243 Saleh Samia – Maria 11 Colegiul Național de Artă „O. Băncilă” Iași canto clasic 95 95 - - 95 II
244 Stamate Ana–Mălina 11 Liceul de Arte „Hariclea Darclee” Brăila  canto clasic  78 78 - - 78 -
245 Stoica Andra  11 Liceul de Arte „Dimitrie Cuclin” Galați canto clasic  91 91 - - 91 III
246 Udrea Ana Maria 11 Liceul de Arte „Bălașa Doamna” Târgoviște canto clasic  86 86 - - 86 M
247 Albeșteanu Luiza 12 Colegiul Național de Muzică „George Enescu” București canto clasic  96 96 - - 96 II
248 András Gábor Róbert 12 Liceul de Arte „Nagy István”  Miercurea Ciuc canto clasic 88 88 - - 88 M
249 Aron Marius Sebastian  12 Colegiul de Muzică „Sigismund Toduță” Cluj–Napoca canto clasic  97 97 - - 97 I
250 Baltes Iosia 12 Liceul de Artă Sibiu canto clasic 89 89 - - 89 M
251 Barbu Cătălina Marina 12 Colegiul de Artă „Carmen Sylva” Ploiești canto clasic  96 96 - - 96 II
252 Călin Iustin Andrei 12 Colegiul Național de Artă „George Apostu” Bacău canto clasic  93 93 - - 93 III
253 Cîmpeanu Luminița Elena 12 Liceul de Arte „I. Șt. Paulian” Tr. Severin canto clasic  60 60 - - 60 -
254 Doboacă Antonia 12 Colegiul de Muzică „Sigismund Toduță” Cluj–Napoca canto clasic  92 92 - - 92 III
255 Dumitrescu Estela Eliza 12 Liceul de Arte „Ionel Perlea” Slobozia canto clasic 85 85 - - 85 M
256 Fieraru Maria Cristina 12 Colegiul Național de Arte „Dinu Lipatti” București canto clasic  97 97 - - 97 I
257 Iuga Alexandra 12 Liceul de Muzică „Tudor Jarda” Bistrița canto clasic  92 92 - - 92 III
258 Mihali Sara 12 Colegiul de Arte Baia Mare canto clasic 96 96 - - 96 II
259 Nori Emanuele 12 Liceul de Arte „Aurel Popp” Satu Mare canto clasic 98 98 - - 98 I
260 Olaru Alexandra-Ionela 12 Colegiul Naţional de Artă „Ion Vidu” Timişoara canto clasic 94 94 - - 94 II
261 Pintea Maria 12 Liceul de Arte „Aurel Popp” Satu Mare canto clasic 85 85 - - 85 M
262 Poenaru Bianca – Nicoleta 12 Colegiul Național de Arte „Regina Maria” Constanța   canto clasic 62 62 - - 62 -
263 Rad Radu 12 Liceul Vocațional de Artă Târgu Mureș canto clasic  99 99 - - 99 I
264 Radu Ana  12 Liceul de Arte „Bălașa Doamna” Târgoviște canto clasic  70 70 - - 70 -
265 Tarbă Paul 12 Liceul Vocațional de Muzică „Tudor Ciortea” Brașov canto clasic  93 93 - - 93 III
266 Trif Alexia 12 Liceul de Arte „Regina Maria” Alba Iulia canto clasic  80 80 - - 80 -
267 Ailenei Laura–Vasilica 11 Liceul de Arte „Victor Brauner” Piatra–Neamț muzică vocală tradițională românească 95 95 - - 95 II
268 Andraş Mara 11 Liceul de Arte „Sigismund Toduță” Deva muzică vocală tradițională românească 84 84 - - 84 -
269 Artem Mădălina 11 Liceul de Arte „George Georgescu” Tulcea muzică vocală tradițională românească 79 79 - - 79 -
270 Berbec Iulia Daiana 11 Liceul de Arte „Bălașa Doamna” Târgoviște muzică vocală tradițională românească 78 78 - - 78 -
271 Boian Cristina Ştefania 11 Liceul de Arte „Constantin Brăiloiu” Tg–Jiu muzică vocală tradițională românească 93 93 - - 93 III
272 Ciucu Mădălina Nicoleta 11 Colegiul Național de Arte „Dinu Lipatti” București muzică vocală tradițională românească 93 93 - - 93 III
273 Croitoru Bianca Ştefania 11 Liceul de Arte „Constantin Brăiloiu” Tg–Jiu muzică vocală tradițională românească 89 89 - - 89 M
274 Dochiu Ştirbu
 Sanda Mădălina
11 Liceul de Arte „Constantin Brăiloiu” Tg–Jiu muzică vocală tradițională românească 95 95 - - 95 II
275 Filip Lăcrămioara 11 Liceul de Arte „George Georgescu” Tulcea muzică vocală tradițională românească 77 77 - - 77 -
276 Gafiţa Eusebiu 11 Colegiul Național de Arte „Dinu Lipatti” București muzică vocală tradițională românească 96 96 - - 96 II
277 Gălățanu  Nicoleta 11 Liceul de Arte „George Georgescu” Tulcea muzică vocală tradițională românească 84 84 - - 84 -
278 Nemes Rebeca Dalina 11 Colegiul de Arte Baia Mare muzică vocală tradițională românească 84 84 - - 84 -
279 Spânu Andreea 11 Liceul de Muzică „Tudor Jarda” Bistrița muzică vocală tradițională românească 84 84 - - 84 -
280 Suciu Roxana 11 Colegiul de Arte „Sabin Drăgoi” Arad muzică vocală tradițională românească 90 90 - - 90 III
281 Ștefănescu Andreea Roxana 11 Liceul de Arte „Margareta Sterian” Buzău muzică vocală tradițională românească 77 77 - - 77 -
282 Tulean Lenuta Mariana 11 Colegiul de Arte Baia Mare muzică vocală tradițională românească 87 87 - - 87 M
283 Ursan Amalia Ştefania 11 Liceul de Arte Oradea muzică vocală tradițională românească 98 98 - - 98 I
284 Aurică Georgiana 12 Colegiul Național de Arte „Dinu Lipatti” București muzică vocală tradițională românească 98 98 - - 98 I
285 Bărbat Denisa Ioana 12 Liceul de Arte „Regina Maria” Alba Iulia muzică vocală tradițională românească 99 99 - - 99 I
286 Ciortea Cristina Georgiana 12 Liceul de Arte „Constantin Brăiloiu” Tg–Jiu muzică vocală tradițională românească 77 77 - - 77 -
287 Colcer Mădălina Maria 12 Liceul de Artă „Ioan Sima” Zalău muzică vocală tradițională românească 98 98 - - 98 I
288 Costina Adelina–Alexandra 12 Liceul de Artă „Ioan Sima” Zalău muzică vocală tradițională românească 92 92 - - 92 III
289 Dragu Veronica 12 Liceul de Arte „I. Șt. Paulian” Tr. Severin muzică vocală tradițională românească 79 79 - - 79 -
290 Enache Petru Rares 12 Liceul de Arte „Bălașa Doamna” Târgoviște muzică vocală tradițională românească 95 95 - - 95 II
291 Maer Alina 12 Liceul de Arte „Regina Maria” Alba Iulia muzică vocală tradițională românească 88 88 - - 88 M
292 Mihai Iulia Andreea 12 Colegiul Național de Arte „Dinu Lipatti” București muzică vocală tradițională românească 100 100 - - 100 I
293 Oprea Marta 12 Liceul de Arte „Hariclea Darclee” Brăila  muzică vocală tradițională românească 96 96 - - 96 II
294 Paşcalău Raluca 12 Colegiul de Muzică „Sigismund Toduță” Cluj–Napoca muzică vocală tradițională românească 87 87 - - 87 M
295 Rozovlean Roxana-Ioana 12 Colegiul Național de Artă „Ion Vidu” Timișoara muzică vocală tradițională românească 98 98 - - 98 I
296 Selagea Roberta Anamaria 12 Colegiul de Arte „Sabin Drăgoi” Arad muzică vocală tradițională românească 87 87 - - 87 M
297 Ivan Florentin Mădălin 9 Colegiul Național de Arte „Dinu Lipatti” București acordeon 80 80 - - 80 -
298 Dumitru Emmy–Constantin 12 Liceul de Arte „Victor Brauner” Piatra–Neamț acordeon 100 100 - - 100 I
299 Stoian Antonia 9 Liceul de Arte „Constantin Brăiloiu” Tg–Jiu nai 80 80 - - 80 -
300 Bratu Alexandra Ştefania 10 Colegiul Național de Arte „Dinu Lipatti” București nai 89 89 - - 89 M
301 Cheran Ștefania  Raluca 10 Liceul de Arte „Victor Giuleanu” Rm. Vâlcea nai 80 80 - - 80 -
302 Lucan Georgiana 10 Liceul Vocațional de Muzică „Tudor Ciortea” Brașov nai 93 93 - - 93 III
303 Dumitrache M. Ana Maria 12 Liceul de Arte „Dinu Lipatti” Pitești  nai 80 80 - - 80 -
304 Iordan Cristina Elena 12 Liceul de Arte „Victor Giuleanu” Rm. Vâlcea nai 100 100 - - 100 I
305 Mitac Mihaela Beatrice 12 Liceul de Arte „Bălașa Doamna” Târgoviște nai 80 80 - - 80 -
306 Crişan Bogdan Rareş 12 Liceul de Arte „Regina Maria” Alba Iulia taragot 89 89 - - 89 M
307 Perescu Valentin 12 Colegiul Național de Artă „Ion Vidu” Timișoara taragot 96 96 - - 96 II
308 Iancu Mihai Cătălin 10 Liceul de Arte „Dinu Lipatti” Pitești  țambal 96 96 - - 96 II
309 Pleșcan Dan–Marian 11 Liceul de Arte „Victor Brauner” Piatra–Neamț țambal 93 93 - - 93 III
310 Atitienei Anastasia Irina 9 Colegiul Național de Arte „Regina Maria” Constanța   studii teoretice 70,05 47,90 63,00 - 60,30 -
311 David Adrian 9 Liceul de Arte „Margareta Sterian” Buzău studii teoretice 90,00 100,00 87,30 - 92,40 III
312 Gheorghe Alexandra 9 Colegiul Național de Arte „Dinu Lipatti” București studii teoretice 89,00 98,80 99,00 - 95,60 II 
313 Jugănaru Miruna Nicola 9 Colegiul Național de Artă „George Apostu” Bacău studii teoretice 84,50 99,10 98,50 - 94,00 II
314 Neagoe Emilian Daniel 9 Liceul de Arte „Constantin Brăiloiu” Tg–Jiu studii teoretice 86,50 99,60 86,50 - 90,90 III
315 Perneș Irina 9 Colegiul Național de Muzică „George Enescu” București studii teoretice 84,50 100,00 100,00 - 94,80 II
316 Pintzoi Georgiana-Felicia 9 Colegiul de Arte Baia Mare studii teoretice 75,50 71,60 75,80 - 74,30 -
317 Popa Bianca Ștefania 9 Colegiul Național de Artă „George Apostu” Bacău studii teoretice 80,50 98,30 87,80 - 88,90 -
318 Vardianu Oana Maria 9 Liceul de Arte „Ionel Perlea” Slobozia studii teoretice 74,50 99,10 99,30 - 91,00 III
319 Burcea Răzvan Alexandru 10 Liceul de Arte „Dinu Lipatti” Pitești  studii teoretice 76,00 100,00 91,00 - 89,00 -
320 Caimac Andreu Ionuț 10 Liceul Pedagogic „Ioan Popescu” Bîrlad studii teoretice 72,50 89,20 80,30 - 80,70 -
321 Farcaş Adrian Alin Ioan 10 Colegiul de Muzică „Sigismund Toduță” Cluj–Napoca studii teoretice 71,50 100,00 96,50 - 89,30 M
322 Luca Brândușa Andreea 10 Colegiul Național de Artă „George Apostu” Bacău studii teoretice 72,00 100,00 100,00 - 90,70 M
323 Munteanu Maria 10 Colegiul Național de Muzică „George Enescu” București studii teoretice 43,00 100,00 96,50 - 79,80 -
324 Negrei Diana Nicoleta 10 Colegiul Național de Artă „George Apostu” Bacău studii teoretice 65,00 98,30 93,80 - 85,70 -
325 Opre Teodora Maria 10 Liceul de Arte „Aurel Popp” Satu Mare studii teoretice 40,50 95,00 94,00 - 76,50 -
326 Shikh Sleman Ahmad 10 Colegiul de Muzică „Sigismund Toduță” Cluj–Napoca studii teoretice 70,50 100,00 97,00 - 89,20 M
327 Şuşman Bianca Ştefana 10 Liceul de Arte „Regina Maria” Alba Iulia studii teoretice 95,50 100,00 96,00 - 97,10 I
328 Mănica Emilian 11 Colegiul Național de Arte „Dinu Lipatti” București studii teoretice 67,50 98,80 96,00 - 87,40 -
329 Păunescu Alexandra – Elena 11 Colegiul Național de Arte „Regina Maria” Constanța   studii teoretice 65,00 77,10 95,20 - 79,10 -
330 Todoran Mihai 11 Colegiul Național de Muzică „George Enescu” București studii teoretice 94,00 100,00 97,50 - 97,20 I
331 Cherteş Iulia 12 Colegiul Național de Arte „Dinu Lipatti” București studii teoretice 100,00 100,00 100,00 - 100,00 I