Violă
Nr.crt. Nume și prenume Clasa Școala Repertoriu Ziua Ora
1 Drăghici Nicoleta 10 Colegiul Național de Arte „Dinu Lipatti” București 1. Bartolomeo Campagnoli – Capriciul nr.2, op.22 joi, 27.04.2017 10.30
2. Johann Sebastian Bach – Sarabanda și Double din Partita I 
3. Karl Stamitz – Concert pentru violă în Re major, p.I  
2 Andrei Vlad–Gabriel 11 Liceul de Arte „Hariclea Darclee” Brăila  1. Johann Sebastian Bach – Sarabada și Giga din Partita a II-a 10.55
2. Karl Stamitz – Concert pentru violă în Re major, p.II-III  
3. Franz Anton Hoffmeister – Studiul nr.1
3 Boată Andreea 11 Colegiul Național de Muzică „George Enescu” București 1. Constantin Nottara – Studiul nr.V 11.20
2. Johann Sebastian Bach – Gavotă în Rondo și Loure, P. III
3. Cecil Forsyth – Concert pentru violă, p.II-III
4 Mosor Ruxandra 11 Liceul de Artă Sibiu 1. Rudolph Kreutzer – Studiul nr.10 11.45
2. Johann Sebastian Bach – Allemande și courante din Partita I
3. Franz Anton Hoffmeister – Concert pentru violă în Re major, p.II-III 
5 Fraticiu Paul Iulian 12 Liceul de Artă Sibiu 1. Pierre Rode – Capriciul nr.8 12.10
2. Johann Sebastian Bach – Sarabanda și Double din Partita I 
3. Karl Stamitz – Concert pentru violă în Re major, p.I și cadența  
6 Munteanu Ștefana Alexandra 12 Colegiul Național de Artă „O. Băncilă” Iași 1. Franz Anton Hoffmeister – Capriciul nr.1 12.35
2. Johann Sebastian Bach – Adagio și Fuga din Sonata I pentru vioară (violă) solo
3. William Walton – Concert pentru violă, p.I
             
    Violoncel
Nr.crt. Nume și prenume Clasa Școala Repertoriu Ziua Ora
1 Lița Dorothea 9 Liceul de Arte „Sigismund Toduță” Deva 1. Jean Louis Duport – Studiul nr.7 joi, 27.04.2017 16.30
2. Francois Duport  – Sonata în Mi major, p.I-II
3. David Popper – Poloneza de concert op.14
2 Lupașcu Clara Sofia 9 Colegiul Național de Artă „O. Băncilă” Iași 1. Jean Louis Duport – Studiul nr. 20 17.00
2. Giuseppe Valentini – Sonata în mi minor, p.I-II
3. David Popper – Fantezie pe o temă rusă
3 Sekaci Jan 9 Colegiul Național de Arte „Dinu Lipatti” București 1. Jean Louis Duport – Studiul nr. 20 17.20
2. Luigi Boccherini – Sonata în La major G.4 p.I-II
3. David Popper – Elfentanz op.39
4 Simion Dimitrie–Valentin 9 Colegiul Național de Muzică „George Enescu” București 1. Jean Louis Duport – Studiul nr. 20 17.35
2. Francois Francoeur – Sonata în Mi major, p. I-II
3. Joseph Haydn – Concertul nr. 1 în Do major, p. I
5 David Kacso Soma 10 Colegiul de Muzică „Sigismund Toduță” Cluj–Napoca 1. A. Franchomme – Capriciul nr.7 17.50
2. A. Francoeur – Sonata pentru violoncel și pian în Mi major 
3. C. Saint-Saens – Concert pentru violoncel în la minor, p. II-III
6 Lup Adrian 10 Colegiul de Muzică „Sigismund Toduță” Cluj–Napoca 1. A. Franchomme – Capriciul nr.7, op.7 18.15
2. Giovani Battista Sammartini – Sonata în Sol major, p. II-III
3. David Popper – Polonaise de concert, op.14
7 Zirbo Cornelius 11 Colegiul Național de Arte „Dinu Lipatti” București 1. David Popper – Studiul nr.7, op.73 18.30
2. Johann Sebastian Bach – Preludiu și Allemandă din Suita nr.3 în Do major
3. Dmitri Shostakovich – Concertul nr.1 în Mi b major, p. I
8 Călin Petre Cristian 12 Colegiul Național de Artă „O. Băncilă” Iași 1. David Popper – Studiul nr.17 18.45
2. Johann Sebastian Bach – Sarabanda și Giga din Suita a II-a pentru violoncel solo
3. Joseph Haydn – Concertul în Re major, p. I
9 Enache Dragoș –  Cristian 12 Colegiul Național de Muzică „George Enescu” București 1. David Popper – Studiul nr.17 joi, 27.04.2017 19.05
2. Johann Sebastian Bach – Sarabande și Gigue din Suita I
3. Piotr Ilici Ceaikovski – Variațiuni pe o temă rococo
10 Ghergu Maria Izabela 12 Colegiul Național de Arte „Dinu Lipatti” București 1. David Popper – Studiul nr.17, op.73 19.20
2. Johann Sebastian Bach – Sarabande și Gigue din Suita a III-a în Do major
3. Piotr Ilici Ceaikovski – Variațiuni pe o temă rococo
             
Vioară
Nr.crt. Nume și prenume Clasa Școala Repertoriu Ziua Ora
1 Coman Iohan 9 Colegiul Național de Artă „George Apostu” Bacău 1. Pierre Rode – Studiul nr. 4 joi, 27.04. 2017 10.30
2. Johann Sebastian Bach – Allemande și Courante din Partita a II-a 
3. Camille Saint-Saens – Concertul nr.3 în si minor, p. I
2 Csata Orsolya–Beatrix 9 Liceul de Arte „Palló Imre” Odorheiu Secuiesc 1. Pierre Rode – Capriciul nr.24     10.50
2. Johann Sebastian Bach – Gavotte and Rondo din Partita a III-a 
3.Max Bruch – Concert în sol minor, p. I
3 Mocanu Zenovia 9 Liceul de Arte „Victor Giuleanu” Rm. Vâlcea 1. Pierre Rode – Capriciul nr. 5 11.10
2. Johann Sebastian Bach – Sarabanda și Giga din partira a II-a în re minor 
3. Eduard Lalo – Simfonia spaniolă, p. I
4 Nedelcu Ioana Victoria 9 Liceul de Arte „Marin Sorescu” Craiova 1. Pierre Rode – Capriciul nr.24 11.30
2. Johann Sebastian Bach – Sarabandă şi Gigă din Partita a II-a
3. Camille Saint-Säens – Concertul nr. 3, p. I
5 Pandelescu Andreea Elena 9 Colegiul de Artă „Carmen Sylva” Ploiești 1. Pierre Rode – Studiul nr.24, op.35 12.00
2. Johann Sebastian Bach – Loure și Gavotte en rondeau din partita a III-a
3.Alexander Glasunow – Concert pentru vioară și orchestră op. 82 
6 Săndulache Alexandru 9 Liceul de Arte „Regina Maria” Alba Iulia 1. Pierre Rode – Capriciul nr.24 12.30
2. Johann Sebastian Bach – Sarabanda şi Double din Partita I
3. Henryk Wieniawsky – Scherzo-Tarantella 
7 Scripcaru Liviu–Cristian 9 Colegiul Național de Artă „O. Băncilă” Iași 1. Pierre Rode – Capriciul nr.24 12.55
2. Johann Sebastian Bach – Preludiu și Loure din Partita a III-a 
3. Pablo de Sarasate – Carmen
8 Silaghi Sabina 9 Colegiul de Muzică „Sigismund Toduță” Cluj–Napoca 1. Johann Sebastian Bach – Allemande și Courante din Partita a II-a  13.20
2. Niccolo Paganini – La Campanella
3. Pierre Rode – Capriciul nr.24
9 Șuta Maria Teodora 9 Colegiul de Artă „Carmen Sylva” Ploiești 1. Charles Dancla – Studiul nr.16, op.73 joi, 27.04. 2017 13.50
2. Johann Sebastian Bach – Sarabandă și Gigă din Partita a II-a
3. Felix Mendelssohn-Bartholdy –  Concertul nr.1 în mi minor, p. I
10 Băluțel Iulian 10 Colegiul Național de Muzică „George Enescu” București 1. Johann Sebastian Bach – Siciliana și Presto din Sonata I pentru vioară solo vineri, 28.04.2017 9.00
2. Charles Dancla – Studiul nr.11
3. Wolfgang Amadeus Mozart – Concertul nr.3, p. I
4. Camille Saint-Saens – Introducere și Rondo capriccioso
11 Casiean Teodor Ioan 10 Colegiul Național de Artă „O. Băncilă” Iași 1. Iakob Dont – Capriciul nr.5 9.35
2. Johann Sebastian Bach – Sarabanda și Giga din Partita a II-a pentru vioară solo
3. Wolfgang Amadeus Mozart – Concertul nr.4 în Re major, p. I
4. Antonio Bazzini – Dansul Spiridușilor 
12 Cernicica  Daria  Teodora 10 Liceul de Arte „Sabin Păuța” Reșița 1. Charles Dancla – Studiul nr.11 10.10
2. Johann Sebastian Bach – Allemande și Courante din Partita a II-a 
3. Bella Bartok – Şase dansuri românești
4. Eduard Lalo – Simfonia spaniolă, p. I
13 Frunzea David 10 Liceul de Arte „Palló Imre” Odorheiu Secuiesc 1. Iakob Dont – Capriciul nr.5 10.40
2. Johann Sebastian Bach – Gavotte en rondeau 
3. Camille Saint-Saens – Concertul în si minor, p. I
4. Dumitru Capoianu – Habanera  
14 Iacob Laura Helena 10 Colegiul Național de Arte „Dinu Lipatti” București 1. Pierre Rode – Capriciul nr.5 11.10
2. Johann Sebastian Bach – Loure și Gavotte en rondeau din Partita a III-a
3. Wolfgang Amadeus Mozart – Concertul nr.4 în Re major, p. I
4. Henry Wieniawski – Variațiuni pe o temă originală
15 Mamară Maria 10 Colegiul Național de Arte „Dinu Lipatti” București 1. Charles Dancla – Studiul nr.11, op.73 11.50
2. Johann Sebastian Bach – Sarabandă și Double din Partita I în si minor
3. Rodion Șcedrin – În stil Albeniz
4. Jean Sibelius – Concert în re minor, p. I
16 Marcu  Elisa  Oana 10 Liceul de Arte „Sabin Păuța” Reșița 1. Pierre Rode – Capriciul nr.5 vineri, 28.04.2017 12.25
2. Johann Sebastian Bach – Sarabandă și Giga din Partita a II-a 
3. Wolfgang Amadeus Mozart – Concertul nr.4 în Re major, p. I
4. Henry Wieniawski – Poloneza în Re major
17 Mitrofan Mihaela 10 Colegiul Național de Muzică „George Enescu” București 1. Jacob Dont – Studiul nr. 5 13.00
2. Johann Sebastian Bach – Sarabandă și Giga din Partita a II-a 
3. George Enescu – Lăutarul
4. Niccolo Paganini – Concertul nr.1, p. I, cadența Vasily Bezekirski
18 Popan Anna Maria-Cristina 10 Colegiul Național de Artă „Ion Vidu” Timișoara 1. Dancla – Studiu nr.11 15.30
2. Alfred Mendelsohn – Preludiu din Partita pentru vioară solo
3. Johann Sebastian Bach – Siciliana şi Presto din Sonata I
4. Piotr Ilici Ceaikovski – Concert, p. I
19 Țermure Maria–Irina 10 Liceul de Arte „Sigismund Toduță” Deva 1. Charles Dancla – Studiul nr.11, op.73 16.05
2. Johann Sebastian Bach – Andante și Allegro din Sonata nr.II în la minor pentru vioară solo 
3. Jean Sibelius – Concertul în re minor, op.47, p. I
4. Dumitru Bughici – Hora din Suita în stil românesc, op.1 pentru vioară și pian 
20 Ţurcanu Raluca 10 Colegiul de Muzică „Sigismund Toduță” Cluj–Napoca 2. Johann Sebastian Bach – Andante și Allegro din Sonata nr.II în la minor  16.40
3. Wolfgang Amadeus Mozart – Concertul nr.5 în La major, p. I
3. Henry Wieniawski – Concertul nr.2 în re minor,  p. II-III
4. Charles Dancla – Studiul nr.11, op.73
21 Bahnaru Eunice-Iulia 11 Colegiul Național de Artă „Ion Vidu” Timișoara 1. H.Wieniawski – Capriciul op.18 nr.2 joi, 27.04.2017 15.30
2. Johann Sebastian Bach – Siciliana şi Presto
3. Wolfgang Amadeus Mozart – Concertul nr.5 p. I
4. H.Wieniawski – Concertul nr.2, p. I
22 Calinciuc Larisa Daniela 11 Liceul Vocațional de Muzică „Tudor Ciortea” Brașov 1. Jacob Dont – Capriciul nr.18 joi, 27.04.2017 16.10
2. Johann Sebastian Bach – Sarabandă și Double din Partita I în si minor
3. Wolfgang Amadeus Mozart – Concertul nr.3, p.I
4. Henri Wieuxtemps – Concertul nr. 5 pentru vioară și orchestră, p. I
23 Covaci Diana  Cristina 11 Colegiul de Muzică „Sigismund Toduță” Cluj–Napoca 1. Johann Sebastian Bach – Sarabandă și Double în si minor din Partita a II-a  16.45
2. Ernest Bloch-Baal Schem – Nigun
3. Johannes Brahms – Concert pentru vioară în Re major, p. I 
4. Jacob Dont – Studiul nr.14
24 Kis Radu 11 Colegiul de Muzică „Sigismund Toduță” Cluj–Napoca 1. Johann Sebastian Bach – Largo și Allegro assai 17.25
2. Heinrich Wilhelm Ernst – The Last Rose of Summer
3. Dmitri Shostakovich – Concertul nr.1 în la minor,    p.III-IV
4. Pierre Gaviniès – Studiul nr.7
25 Mărăcine Andrei – Luca 11 Colegiul Național de Muzică „George Enescu” București 1. Henrik Wieniawsky – Capriciul nr.2, op.18 18.05
2. Johann Sebastian Bach – Siciliana și Presto din Sonata I pentru vioară solo
3. Henri Vieuxtemps – Concertul nr. 5, p.I
4. Dumitru Capoianu – Habanera
26 Neamțu Maria Viorela 11 Liceul de Arte „I. Șt. Paulian” Tr. Severin 1. Johann Sebastian Bach – Siciliano și Presto din Sonata I 18.45
2. Pablo Sarasate – Melodii lăutărești
3. Wolfgang Amadeus Mozart – Concertul nr.3, p.I 
4. Henryk Wieniawski – Capriciul nr.2
27 Dumirescu Mircea – Alexandru 12 Colegiul Național de Muzică „George Enescu” București 1. Niccolo Paganini – Capriciu, nr. 23 vineri, 28.04.2017 17.30
2. Johann Sebastian Bach – Largo și Allegro assai din Sonata a III-a
3. Bela Bartok – Rapsodia I, p.I
4. Niccolo Paganini – Concert nr. 1 în Re major, p.I, cadența Sauret Emil
28 Pretorian Virgil–Andrei 12 Colegiul Național de Artă „O. Băncilă” Iași 1. Henry Wieniawski – Capriciul op.18, nr.2 vineri, 28.04.2017 18.10
2. Johann Sebastian Bach – Largo și Allegro Assai din Sonata a III-a
3. Wolfgang Amadeus Mozart – Concertul nr. 5 în Sol major, p. I
4. Camille Saint Saëns – Concertul nr. 3 în si minor, p. II-III
29 Tudor Ioana Maria 12 Colegiul Național de Arte „Dinu Lipatti” București 1.  Henry Wieniawski – Capriciul nr.6, op.10 18.50
2. Johann Sebastian Bach – Largo și Allegro assai 
3. Jean Sibelius – Concertul în  re minor, p. II-III
4. Maurice Ravel – Tzigane
             
Tubă
Nr.crt. Nume și prenume Clasa Școala Repertoriu Ziua Ora
1 Macovici Șerban 10 Colegiul Național de Muzică „George Enescu” București 1. Anthony Plog – Three miniatures sâmbătă, 29.04.2017 9.30
2. Edward Gregson – Concert pentru tubă în Do major, p. I
3. Georg Kopprasch – Studiul nr. 11
2 Pîrlog Daniel Ionuț 10 Liceul de Arte „Dimitrie Cuclin” Galați 1. Robert Kietzer – Studiu în si b minor  9.55
2. Benedeto Maecello – Sonata nr.IV, p. I-II 
3. Wolfgang Amadeus Mozart – Concertul nr.2, p. I
3 Vargyasi Szabolcs 10 Liceul de Arte „Plugor Sándor” Sf. Gheorghe 1. Vladislav Blazevich – Studiul nr.3, vol.I 10.10
2. C.L. Barnhouse – Barbarossa
3. D. Gersfeld – Hangu
4 Dobos Norbert 11 Liceul de Arte „Palló Imre” Odorheiu Secuiesc 3. Georg Kopprasch – Studiul nr. 17 10.30
2. Henry Eggles –Sonata,  p. I-II    
3. A. Lebedjew – Konzert   
             
Trompetă
Nr.crt. Nume și prenume Clasa Școala Repertoriu Ziua Ora
1 Goiţi Philip Timotei 9 Colegiul de Muzică „Sigismund Toduță” Cluj–Napoca 1. Johann Baptist Georg Neruda – Concert în Mi b major, p. I   vineri, 28.04.2017 13.30
2. Jose Bara - Fantezie
3. Wilhelm Wurm - Studiul nr.46 
2 Macovici Bogdan 9 Colegiul de Arte Baia Mare 1. Jean Baptiste Arban – Studiul nr.29
 
13.45
2. Johann Nepomuk Hummel –  Concert, p.I
3. Pietro Baldasare – Sonata nr.1, p. II-III
3 Szabo Ervin 9 Colegiul de Muzică „Sigismund Toduță” Cluj–Napoca 1. Veaceslav Scelokov – Concert nr.3 14.05
2. Pietro Baldasare – Sonata, p. II-III
3. Alexei Mitronov – Studiul nr.40
4 Atomei Rareş Mihail  10 Colegiul de Artă „Ciprian Porumbescu” Suceava 1. Oskar Bohme – Concert în fa minor, p. I  14.20
2. Vasile Jianu – Scherzo 
3. Jean Baptiste Arban – Studiul caracteristic nr. 2
5 Roman David 10 Colegiul Național de Artă „O. Băncilă” Iași 1. George Enescu – Legenda 14.40
2. Vladimir Peskin – Concert în do minor, p. I
3. Jean Baptiste Arban – Variațiuni pe o temă favorită de Weber: Tema, var. I, var. II
6 Solonca Florinel Emanuel 10 Colegiul Național de Artă „Ion Vidu” Timișoara 1. Johann Nepomuk Hummel – Concert pentru trompetă în Bb, p. II-III 15.00
2. Jean Baptiste Arban – Studiul nr.13 caracteristic
3. Grigoraş Dinicu – Hora Staccato
7 Tomşa Jason 10 Colegiul de Arte „Sabin Drăgoi” Arad 1. Johann Nepomuk Hummel –  Concert, p.I 15.20
2. Georg Friedrich Handel – Sonata a III-a, p. I-II
3. Jean Baptiste Arban – Arie, Variațiunile I și II pag. 226-227
8 Chirvasă Ciprian 11 Colegiul Național de Arte „Dinu Lipatti” București 1. Jhean Baptiste Arban – Studiul nr.14, pag.196 15.45
2. George Gerswin – Rapsodia albastră
3. Vladimir Peskin – Concert în do minor, p. I
9 Libenciuc  Dumitru Eugen  11 Colegiul de Artă „Ciprian Porumbescu” Suceava 1. Joseph Haydn – Concert în Mi B Major, p. I  vineri, 28.04.2017 16.05
2. Georg Friederich Haendel – Sonata a VI -a  
3. Jean Baptiste Arban – Studii caracteristice nr.3 
10 Sandu Eduard Gabriel 11 Liceul de Artă „Ștefan Luchian” Botoșani 1. Oscar Bohme – Studiul nr.8 16.20
2. Joseph Haydn – Concert în Mi B Major, p. I 
3. Jean Baptiste Arban – Fantesie brillante
11 Sbenghe Mihai 11 Colegiul Național de Arte „Dinu Lipatti” București 1. Jean Baptiste Arban – Studiul nr.13, pag.195 16.40
2. Otto Ketting – Intrada
3. Johann Baptist Georg Neruda – Concert în Mi b major, p. II-III  
12 Sumanariu Robert 11 Colegiul Național de Arte „Dinu Lipatti” București 1. Jean Baptiste Arban – Studiul nr.10, pag.192 16.55
2. George Enescu – Legenda
3. Vladimir Peskyn – Concert p. I
13 Ungureanu Vlad 12 Liceul de Artă „Ștefan Luchian” Botoșani 1. S. Berdiev – Studiul nr. 8 17.10
2. Joseph Haydn – Concert în Mi B Major, p. I 
3. George Enescu – Legenda
             
Trombon
Nr.crt. Nume și prenume Clasa Școala Repertoriu Ziua Ora
1 Becheru Florin 10 Colegiul Național de Arte „Dinu Lipatti” București 1. C. Kopprasch – Studiul nr.2, caietul nr.1 vineri, 28.04.2017 17.30
2. Georg Friedrich Handel – Sonata p. I, IV
3. F. David – Conertino, p. I
2 Mihăilă Nicușor Alexandru 10 Colegiul Național de Artă „O. Băncilă” Iași 1. Ernst Sachse – Concertino, p. I 17.50
2. Benedetto Marcello – Sonata nr. 1, p. I-II
3. Carl Kopprasch – Studiul nr.44
3 Păduraru Laura 10 Liceul de Arte „Victor Brauner” Piatra–Neamț 1. Georg Kopprasch – Studiul nr.7, caiet I 18.05
2. Johann Ernst Galliard – Sonata I, p. I-II
3. Nikolai Rimski-Korsakov – Concert în Si b major, p. I
4 Veres Melinda 11 Liceul de Arte „Plugor Sándor” Sf. Gheorghe 1. Felix Vobaron – 34 Etudes nr. 1 18.25
2. Friedebald Grafe – Konzert für Posaune, p. I-II
3. Sigismond Stojowski – Fantesie
5 Antemie Cătălin – Dumitru 12 Colegiul Național de Muzică „George Enescu” București 1. Camille Saint-Saens – Kavatina 18.50
2. Ferdinand David – Concert, p. I
3. Bordogni Rochut – Studiul nr. 23
6 Gogonea Eduard 12 Colegiul Național de Arte „Dinu Lipatti” București 1. C. Kopprasch – Studiul nr.43, caietul nr.2 19.05
2. Camille Saint-Saens – Kavatina
3. Ferdinand David – Concertino, p. I
7 Katona Alexandru Ludovic 12 Colegiul de Arte Baia Mare 1. Marco Bordogni – Studiul nr.2 19.20
2. Ferdinand David – Concert, p. I
3. Georg Friedrich Handel – Sonata nr.3, p. I, IV
8 Vieru Ionuț 12 Colegiul de Muzică „Sigismund Toduță” Cluj–Napoca 1. Ferdinand David – Concert pentru trombon și pian în Mi b major, p. II-III 19.45
2. Arthur Pryor – Clopotele albastre ale Scoției 
3. Marco Bordogni – Studiul nr.7
             
Pian
Nr.crt. Nume și prenume Clasa Școala Repertoriu Ziua Ora
1 Bănescu Sabin 9 Liceul de Arte „Victor Giuleanu” Rm. Vâlcea 1. Frederic Chopin – Studiul op.10 nr.4 joi, 27.04.2017 15.00
2. Joseph Haydn – Sonata în Mi b major HOB.XVI/52, p. I
3. Franz Liszt – Rapsodia ungară nr.6
4. Johann Sebastian Bach – Preludiu și fuga în Si b major (nr.21)
2 Dragoș  Roman Cristiana 9 Colegiul de Muzică „Sigismund Toduță” Cluj–Napoca 1. Johann Sebastian Bach – Preludiu și fuga în La major, BWV 888, WTC II 15.25
2. Joseph Haydn – Sonata nr.62 HOB.XVI/52, p. I
3. Frederic Chopin – Scherzo op.31 nr.2
4. Franz Liszt – Gno Men Reigen
3 Drăgănescu Bogdan Marian 9 Colegiul de Artă „Carmen Sylva” Ploiești 1. Frederic Chopin – Balada I op.23 15.50
2. Johann Sebastian Bach – Preludiu şi fugă în Re Major, C I
3. Joseph Haydn – Sonata Hob XVI nr. 52 p. I
4. Frederic Chopin – Studiul op.10 nr.4
4 Gheba Ana Elena 9 Liceul de Arte „George Georgescu” Tulcea 1. Johann Sebastian Bach – Preludiu și fugă în LA BEMOL nr.17 CBT vol.I    16.15
2. Ludwig van Beethoven – Sonata în Fa major op.10 nr.2, p.I   
3.  Frédéric Chopin – Ballade nr.1 în g minor op.23     
4. Franz Liszt – Estude de concert nr.2 „La leggerezza”    
5 Neacşiu–Popescu Luca 9 Liceul de Arte „Marin Sorescu” Craiova 1. Johann Sebastian Bach – Preludiu şi fuga  nr.17, în La bemol major  16.40
2. Ludwig van Beethoven – Sonata op.31 nr.1, p. I                                 
3. Franz  Liszt-Paganini – Studiu  în Mi bemol major nr.2                            
4. Mily Balakirev – Islamey-Fantezia Orientală         
6 Plăcintă Alexandru Ștefan 9 Colegiul Național de Artă „O. Băncilă” Iași 1. Johann Sebastian Bach – Preludiu și fugă în do minor, nr.2, Caiet I 17.05
2. Ludwig van Beethoven – Sonata op.22 nr.11 în Si bemol major, p. I
3. Franz Liszt – Studiul nr. 6 în la minor după Paganini
4. Franz Liszt-Charles Gounod – Vals din opera Faust
7 Pretuleac Ştefan 9 Liceul de Arte „Marin Sorescu” Craiova 1. Johann Sebastian Bach – Preludiu şi Fuga XVI în La bemol major joi, 27.04.2017 17.35
2. Wolfgang Amadeus Mozart – Sonata KV 457, p. I
3. Frederic Chopin – Studiul op.25, nr.12
4. Frederic Chopin – Balada a III-a
8 Salinas Christopher 9 Colegiul Național de Muzică „George Enescu” București 1. Johann Sebastian Bach – Preludiu și fugă nr.6 în re minor C . II 17.55
2. Ludwig van Beethoven – Sonata op.22 în si b minor
3. Frederic Chopin – Poloneza op.44 nr.5 în fa# minor
4. Frederic Chopin – Studiu op.10 nr.4 în do# minor
9 Tudose Ana Antonia 9 Colegiul de Artă „Carmen Sylva” Ploiești 1. Johann Sebastian Bach – Preludiu şi fugă în Do # Major C. I 18.20
2. Wolfgang Amadeus Mozart – Sonata în Re Major K 576, p. I
3. Frederic Chopin – Andante spianato şi Marea poloneză op.22
4. Franz Liszt  – Studiu de concert „Un sospiro”
10 Ţârc Raluca 9 Colegiul de Muzică „Sigismund Toduță” Cluj–Napoca 1. Johann Sebastian Bach – Preludiu şi fugă în Si bMajor RWV 866 nr.21 18.50
2. Ludwig van Beethoven – Sonata op.10 nr.1, p. I 
3. Franz Liszt-Paganini – Etude în Mi b major nr.2
4. Johannes Brahms – Rapsodia op.79 nr.1
11 Cazan Sebastian Daniel 10 Colegiul Național de Muzică „George Enescu” București 1. Johann Sebastian Bach – Preludiu și fugă nr. 9 în re minor, C. I, BWV 854 10.30
2. Ludwig van Beethoven – Sonata op.27 nr.1 în Mib major, p. I
3. Franz Liszt – Balada a 2-a în si minor
4. Frederic Chopin – Studiu op.25 nr.11 în la minor
12 Colceiar Andreea-Teodora 10 Colegiul Național de Artă „Ion Vidu” Timișoara 1. Johann Sebastian Bach – Preludiu şi fuga, caietul I nr.5 în Re major 11.05
2. Ludwig van Beethoven – Sonata op.7, p. I, în Mi bemol major
3. Franz Liszt-Niccolo Paganini – Studiul nr.6 în la minor
4. Frederic Chopin – Scherzo op.31 nr.2 în si bemol minor
13 Logojan Mircea–Vasile 10 Liceul de Arte „Sigismund Toduță” Deva 1. Frederic Chopin – Studiu op.25 nr.12 11.40
2. Johann Sebastian Bach – Preludiu și fugă în sol minor, C. I, BWV 861
3. Ludwig van Beethoven – Sonata op.31 nr.2 în re minor, p. I
4. Franz Liszt – Valee d'Obermann 
14 Nagy Antoniu Tiberiu 10 Liceul de Arte Oradea 1. Franz Liszt – Studiu transcendental nr.10 în la minor joi, 27.04.2017 12.10
2. Johann Sebastian Bach – Preludiu şi Fugă în Do major, WK. II
3. Wolfgang Amadeus Mozart – Sonata K. 281, în Si b major, p. I
4. Serghei Rahmaninov – Sonata op.36, nr.2 (revizie)
15 Popescu David 10 Liceul de Arte Oradea 1. Frédéric Chopin – Studiul op.10, nr.8 12.45
2. Johann Sebastian Bach – Preludiu şi Fugă în fa diez minor, WK. II
3. Ludwig van Beethoven – Sonata „Waldstein” op.52 în Do major
4. Franz Liszt – Balada nr.2 în si minor
16 Cojan Rebecca Antonia 11 Colegiul Național de Artă „George Apostu” Bacău 1. Frédéric Chopin – Studiul op.25, nr.12 vineri, 28.04.2017 15.00
2. Johann Sebastian Bach – Preludiu și fugă nr.2, C. II
3. Ludwig van Beethoven – Sonata op.31 nr.2 în re minor, p. I-II
4. Frédéric Chopin – Fantezia op.49
17 Dumitru Theodor 11 Colegiul Național de Muzică „George Enescu” București 1. Johann Sebastian Bach – Preludiu și fugă în Do # major, C. I 15.40
2. Wolfgang Amadeus Mozart – Sonata do minor, K. 457, p. I-II
3. Cesar Franck – Preludiu, Coral și Fugă
4. Franz Liszt – Studiul transcedental nr. 2,
 „Chasse-neige”
18 Pascu Gabriel 11 Colegiul Național de Arte „Dinu Lipatti” București 1. Johann Sebastian Bach – Preludiu și fugă nr.12 în fa minor, C. II 16.20
2. Ludwig van Beethoven – Sonata op.57 în fa minor, p. I-II
3. Franz Liszt – Rapsodia spaniolă
4. Franz Liszt – Studii după Paganini: studiul nr.6 (la)
19 Sălăjan Sofia Ștefania 11 Colegiul Național de Artă „O. Băncilă” Iași 1. Johann Sebastian Bach – Preludiu și Fugă nr. 9, Caiet II 17.00
2. Ludwig van Beethoven – Sonata op.31 nr.3, p. I-II
3. Franz Liszt – Studiul Transcedental nr.6 Vision
4. Robert Schumann – Sonata op.22 nr.2
20 Teacă Mihai 11 Liceul Vocațional de Muzică „Tudor Ciortea” Brașov 1. Frédéric Chopin – Studiul op.25 nr.12 17.35
2. Johann Sebastian Bach – Preludiu și fugă nr.15 în Sol major, C. I, BWV 860
3. Ludwig van Beethoven – Sonata „Pastorala” op.28, p.I
4. Franz Liszt – Mefisto vals nr.1
21 Câncean Shivangi Simona 12 Colegiul de Muzică „Sigismund Toduță” Cluj–Napoca 1. Johann Sebastian Bach – Preludiu și fugă în Si b major BWV 890 (WK1 II)  vineri, 28.04.2017 9.00
2. Ludwig van Beethoven – Sonata op. 109 în Mi major 
3. Johannes Brahms – Klavier Stucke op.118 nr. 1,2 și 6
4. Franz Liszt – Studiul transcedental
 „Chasse-neige”
22 Mihăilescu Ioan 12 Colegiul Național de Artă „Ion Vidu” Timișoara 1. Johann Sebastian Bach – Preludiu şi fuga în fa minor, caiet I 9.40
2. Frederic Chopin – Studiu în Do nr.1, op. 10
3. Ludwig van Beethoven – Sonata în La major op. 101
4. Robert Schumann – Piese Fantezii
23 Mladin Nil 12 Colegiul Național de Muzică „George Enescu” București 1. Johann Sebastian Bach – Preludiu și fugă în sib minor, C. I 10.20
2. Ludwig van Beethoven – Sonata op.31 nr.2
3. Frederic Chopin – Studiul op.25, nr.12 în do minor
4. Serghei Rachmaninov – Variațiuni pe o temă de Corelli
24 Mutașcu Daniela-Rebeca 12 Colegiul Național de Artă „Ion Vidu” Timișoara 1. Johann Sebastian Bach – Preludiu şi fuga în sol minor, caietul I 11.00
2. Ludwig van Beethoven – Sonata op.31, nr.2 în re minor
3. Claude Debussy – Studiu pentru cinci degete
4. Franz Liszt – Balada a II-a în si minor
25 Nagy Csenge 12 Colegiul de Muzică „Sigismund Toduță” Cluj–Napoca 1. Johann Sebastian Bach – Preludiu și fugă în si minor WTK II  11.40
2. Ludwig van Beethoven – Sonata op.14 nr.2 în Sol major
3. Franz Liszt – Un sospiro
4. Johannes Brahms – Variațiuni pe o temă maghiară
26 Petrache Andrei 12 Colegiul Național de Muzică „George Enescu” București 1. Johann Sebastian Bach – Preludiu și fugă nr. 20 în la minor, C. II, BWV 889 12.15
2. Ludvig van Beethoven – Sonata op. 90 în mi minor
3. Modest Mussorgski – Tablouri dintr-o expoziție
4. Frederic Chopin – Studiul op.25 nr.10 în si minor
27 Verly Toma 12 Colegiul Național de Arte „Dinu Lipatti” București 1. Felix Mendelssohn-Bartholdy – Variațiuni serioase op.54 în re minor 12.55
2. Johann Sebastian Bach – Preludiu și fugă în fa # major, C. I
3. Ludwig van Beethoven – Sonata op.31 nr.2 în re minor
4. Franz Liszt – Studiu transcendental nr.8 în do minor „Wildejagt”
             
Percuție
Nr.crt. Nume și prenume Clasa Școala Repertoriu Ziua Ora
1 Ciobanu Tudor–George 9 Liceul de Arte „Victor Brauner” Piatra–Neamț 1. Eckehardt Keune – Studiul nr.147 joi, 27.04.2017 10.30
2. Eric Sammut – Rotația nr.II
3. Rick Tagawa – Inspirations Diabolique
2 Kaszta David 9 Colegiul de Arte Baia Mare 1. Eckehardt Keune – Studiul nr.147 10.50
2. Aiko Miyamoto – Dualite
3 Rihards Zalupe – Dance
3 Matei Carmen Ana Maria 9 Colegiul Național de Arte „Dinu Lipatti” București 1. Ney Rosauro – Concert prentru marimbă și orchestră, p. a III-a 11.10
2. Casey Cangelosi – Einher Jar
3. Eckehardt Keune – Studiul nr.147
4 Mihăilescu Petre – Florin 10 Colegiul Național de Muzică „George Enescu” București 1. William Kraft – Morris dance 12.00
2. Keiko Abe – Frogs
3. Eckehardt Keune – Studiul nr.154
5 Murgu Traian Adrian 10 Colegiul Național de Arte „Dinu Lipatti” București 1. Keiko Abe – Memories of the Seashore 12.30
2. Eckehardt Kopetzki – Canned Heat
3. Eckehardt Keune – Studiul nr.154
6 Ailenei Ioana 11 Colegiul Național de Artă „O. Băncilă” Iași 1. Eckhardt Keune – Studiul nr.162 14.30
2. Casey Cangelosi – Naglfar
3. Keiko Abe – Michi
7 Blescun Bogdan-Michael 11 Colegiul Național de Artă „Ion Vidu” Timișoara  1. Ekchard Keune, Studiul 162 14.50
2. Casey Cangelosi, Naglfar
3. Keiko Abe, Wind in the bamboo groove
8 Bodnar  Cristina Antonia 11 Colegiul de Muzică „Sigismund Toduță” Cluj–Napoca 1. Keiko Abe – Little Windows 15.15
2. Eckehardt Kopetzki – Canned Heat
3. Eckhardt Keune – Studiul nr.162
9 Munteanu Alexandru 11 Colegiul Național de Arte „Regina Maria” Constanța   1. Eckhardt Keune – Studiul nr.162 joi, 27.04.2017 15.35
2. Keiko Abe – Wind in the Bamboo Grove
3. Iannis Xenakis – Rebonds B 
10 Radu Tudor Ciprian 11 Colegiul de Muzică „Sigismund Toduță” Cluj–Napoca 1. Paul Smadbeck – Rhythm Song  16.00
2. Casey Cangelosi – Sick Serpent 
3. Eckhardt Keune – Studiul nr.162
11 Toma Marius Laurenţiu 11 Liceul de Arte „Marin Sorescu” Craiova 1. Eckhardt Keune – Studiul nr.162 16.25
2. Siegfried Fink – Sudden change …
3. Gordon Stout – Rumble strips
12 Cojerean Patrick 12 Colegiul Național de Artă „Ion Vidu” Timișoara 1. Eckehardt Keune, Studiul 170 17.00
2. Claudio Santangelo- „Music for you“
3. Siegfried Fink-„Salut de Serdika“
13 Jumugă-Cuibariu Daniel 12 Colegiul Național de Artă „Ion Vidu” Timișoara 1. Ekchard Keune – Studiul 170 17.30
2. Michio Kitazume – Side by side
3. Emmanuel Sejourne – Preludiu nr.1
14 Matei Alexandra Florentina 12 Colegiul Național de Arte „Dinu Lipatti” București 1. Keiko Abe – Variations on Japonese Children's Songs 18.10
2. Eckehardt Kopetzki – Wild Garden
3. Eckhardt Keune – Studiul nr.170
15 Polgar Vlad 12 Colegiul de Arte Baia Mare 1. Eckhardt Keune – Studiul nr.170 18.30
2. Nebojsa Jovan Zivkovic – Concert pentru marimbă, p. I
3. Iannis Xenakis – Rebonds B 
16 Silian Alexandru – Dumitru  12 Colegiul Național de Muzică „George Enescu” București 1. Emmanuel Sejourne – Concert pentru marimbă, p. II 18.50
2. Eckhard Kopetzki – Topf-Tanz
3. Eckhardt Keune – Studiul nr.170
             
Oboi
Nr.crt. Nume și prenume Clasa Școala Repertoriu Ziua Ora
1 Tomescu Mădălina  9 Colegiul de Artă „Ciprian Porumbescu” Suceava 1. Kristi L. Wiedemann – Studiul nr. 30  vineri, 28.04.2017 9.00
2. Alessandro Marcello – Concert în do minor, p. II-III
3. Constantin Bobescu – Sara de deal  
2 Oriold Adam Soma 10 Colegiul de Muzică „Sigismund Toduță” Cluj–Napoca 1. Georg Friedrich Haendel – Sonata I în do minor 9.14
2. Robert Schumann – Romanța a III-a 
3. Franz Wilhelm Ferling – Studiul nr.8, caietul 48
3 Floştoiu Şerban 11 Liceul Vocațional de Artă Târgu Mureș 1. Franz Wilhelm Ferling – Studiul nr.3 9.25
2. Joseph Haydn – Concertul în Do major, p. I
3. Camille Saint-Saens – Sonata, p. II-III
4 Iordache Sabin 11 Colegiul Național de Muzică „George Enescu” București 1. Antonio Vivaldi – Concertul în Fa major, p. I 9.45
2. Nicolai Rakov – Sonata pentru oboi, p. I-II
3. Johann Heinrich Luft – Studiul nr.6
5 Opriș Ioana Lavinia 12 Colegiul de Artă „Carmen Sylva” Ploiești 1. Georg Friedrich Handel – Sonata nr.2, p. I-II 10.00
2. Franz Ferling – Studiul nr.32
3.Joseph Haydn – Concertul pentru oboi în Do major, p. I
6 Rionesei Theona 12 Liceul Vocațional de Muzică „Tudor Ciortea” Brașov 1. Franz Ferling – Studiul nr.2, op.31 10.25
2. Georg Friedrich Handel – Sonata nr.1 pentru oboi și pian, p. I-II
3.Joseph Haydn – Concertul pentru oboi în Do major, p.I
7 Völgyesi Bianca Andreea  12 Liceul Vocațional de Artă Târgu Mureș 1. Franz Wilheln Ferling – Preludiu și Studiul nr.15 10.45
2. Antonio Vivaldi – Sonata în do minor p. I-II
3. Joseph Haydn – Concertul în Do major, p. I
             
Muzică vocală tradițională românească
Nr.crt. Nume și prenume Clasa Școala Repertoriu Ziua Ora
1 Ailenei Laura–Vasilica 11 Liceul de Arte „Victor Brauner” Piatra–Neamț 1. Doină – Nu mă da, mamă, cu sila joi, 27.04.2017 15.00
2. Horă – Măi bădiță, măi Ioniță
3. Bătută – Frunză verde lămâiță
4. Bocet – Busuioc înlăcrimat
2 Andraş Mara 11 Liceul de Arte „Sigismund Toduță” Deva 1. Fir de floare și trifoi 15.15
2. Plândeți ochi și lăcrimați
3. Pe unde joacă românul
4. Pe câmpul cu florile
3 Artem Mădălina 11 Liceul de Arte „George Georgescu” Tulcea 1.  Doină – Cine are noroc, are 15.30
2. Nufăr floare dde pe apă
3. Barcagiu eu te-aș ruga
4. Obicei de nuntă – Găina nunului
4 Berbec Iulia Daiana 11 Liceul de Arte „Bălașa Doamna” Târgoviște 1. Doina – Vară, vară, primăvară (culeasă de la Viorica Tătaru din Mănești) 15.45
2. Fir-ar ceasu' afurisit
3. Sârbă – Floricică de cicoare
4. Horă – Dezlegatul miresei
5 Boian Cristina Ştefania 11 Liceul de Arte „Constantin Brăiloiu” Tg–Jiu 1 .Doină – Mă uitai la răsărit 16.00
2. Cântec de ritual – Zorile de dimineaţă
3. Horă mare – La poarta grădinii mele
4. Hăulita gorjenească
6 Ciucu Mădălina Nicoleta 11 Colegiul Național de Arte „Dinu Lipatti” București 1. Doină – Mă uitai spre răsărit 16.15
2. Horă – De ce nu vii neicuț' al meu
3. Sârbă – Cum am vorbit noi aseară
4. Cântec de nuntă – Şadde mireasa'n grădină
7 Croitoru Bianca Ştefania 11 Liceul de Arte „Constantin Brăiloiu” Tg–Jiu 1. Doină – Toată iarna–mi adăstai joi, 27.04.2017 16.30
2. Horă de mână– Vino neiculiţă
3. Cântec de nuntă– Cu plosca în sat
4. Hăulită gorjenească
8 Dochiu Ştirbu
 Sanda Mădălina
11 Liceul de Arte „Constantin Brăiloiu” Tg–Jiu 1. Doină – Săracul copil străin 16.45
2. Cântec de ascultare – Crenguţă din vârf de fag
3. Cântec ritual – Cântecul bradului
4. Sârbă – Sara când răsare luna - Sârbă
9 Filip Lăcrămioara 11 Liceul de Arte „George Georgescu” Tulcea 1. Doină – Dorule, dorite-ar lumea 17.00
2. Dunăre pe apa ta
3. Cine joacă lazărea
4. Obicei de Dobrogea - Lăzărelul
10 Gafiţa Eusebiu 11 Colegiul Național de Arte „Dinu Lipatti” București 1. Doină – O plecat tata în război 17.15
2. Sârbă –  Dealuri urc și văi cobor
3. Cântec de nuntă – Cimpoiul la nuntă
4. Bătută – Zâi pe strun-o țărănească
11 Gălățanu  Nicoleta 11 Liceul de Arte „George Georgescu” Tulcea 1. Doină – Mă întreabă măicuța în prag 17.30
2. Bujorel de la fereastră
3. Aniva pânză ghilea
4. Obicei de Dobrogea – Paparuda
12 Nemes Rebeca Dalina 11 Colegiul de Arte Baia Mare 1. Doină de Maramureș – Supărarea bate-o Doamne 17.45
2. Cântec așezat – Cucule cu pene sure
3. Cântec de ritual – Mireasă cununa ta 
4. Cântec de joc – Cetera și glasul ei
13 Spânu Andreea 11 Liceul de Muzică „Tudor Jarda” Bistrița 1. Doină – Eu fată la suflet bună 18.00
2. Cântec de ceremonial – Cântec de zestre
3. Cântec propriu-zis – Din Moldova lui Ștefan
4. Bătută – Hai la joc, bade, la joc!
14 Suciu Roxana 11 Colegiul de Arte „Sabin Drăgoi” Arad 1. Cântec doinit – Alături cu drumul' (Țara Zărandului) joi, 27.04.2017 18.15
2. Ardeleană – Frunză verde de olcuță (Țara Zărandului)
3. Mărunțel – Frunzuliță de bujor (Țara Zărandului)
4. Cântec de mireasă (Cules din Minișel) –  Trandafir în corn la masă (Țara Zărandului)
15 Ștefănescu Andreea Roxana 11 Liceul de Arte „Margareta Sterian” Buzău 1. Doină – Cântă cucul de trei zile 18.30
2. Horă – Hai neicuță-n deal pe culme
3. Un te duci tu Ionică?
4. Bocet – Busuioc înlăcrimat
16 Tulean Lenuta Mariana 11 Colegiul de Arte Baia Mare 1. Doină de Maramureș – Măieran di pă poiană  18.45
2. Cântec așezat – Săracile fetile
3. Cântec ritual – Hai neveste ș-om striga
4. Cântec de joc – S-o dus mândru’ nu mai zine
17 Ursan Amalia Ştefania 11 Liceul de Arte Oradea 1. Doina – Cine–mi aude gura 19.00
2. Polca – Vai dă mine iară-i sară
3. Pe picior – Supărată-i pădure
4. Cântec de nuntă din Bihor
18 Aurică Georgiana 12 Colegiul Național de Arte „Dinu Lipatti” București 1. Bocet – Ioane, Ioane vineri, 28.04.2017 10.00
2. Doină – Plin e codrul de voinici
3. Horă – Răsai lună și mai sus
4. Sârbă – Muguraș de mugur crud
19 Bărbat Denisa Ioana 12 Liceul de Arte „Regina Maria” Alba Iulia 1. Cântec doinit – Păsărică, Rândunea (din culegerea personală a elevei) 10.15
2. Cântec ritual – Mireasă Io plec maico di la tine (din culegerea personală a profesorului)
3. Cântec - Purtată – Inimă, la ce nu mori?  (din culegerea personală a elevei)
4. Cântec - Învârtită – Dragu-mi-i în sat să joc (din culegerea personală a profesorului)
22 Ciortea Cristina Georgiana 12 Liceul de Arte „Constantin Brăiloiu” Tg–Jiu 1. Doină– Mamă numai o fată ai vineri, 28.04.2017 10.30
2. Cântec de nuntă
3. Șchioapă – De dor bade şi de drag
4. Măruntă – Uhai, bade
21 Colcer Mădălina Maria 12 Liceul de Artă „Ioan Sima” Zalău 1. Mult mereu am încercat 10.45
2. Dragu mi-i la secerat
3. Dorule nu fii nebun
4. Bade unde-ai fost asară
22 Costina Adelina–Alexandra 12 Liceul de Artă „Ioan Sima” Zalău 1. Codrule cu frunza lată 11.00
2. Ieșit-or nevestele
3. Somnu' mi-i şi nu mă culc
4. D-aista-i danţ de demultu' 
23 Dragu Veronica 12 Liceul de Arte „I. Șt. Paulian” Tr. Severin 1. Stana Stephănescu – Ce-ai făcut nană din mine  11.15
2. Adrian Stanca – Cântări bănățene
3. Nicoleta Voica – Mi-s bănățană cu fală
4. Anonim – Cântecul miresei
24 Enache Petru Rares 12 Liceul de Arte „Bălașa Doamna” Târgoviște 1. Balada lui Costea 11.30
2. Dunăre să nu mă îneci
3. Toată lumea-mi zice cucu
4. Cântec de nuntă – Nuneasca
25 Maer Alina 12 Liceul de Arte „Regina Maria” Alba Iulia 1. Cântec doinit – Cine n–are dor pe vale (din culegerea personală a elevei) 11.45
2. Cântec ritual – Rujuliţă din grădină (din culegerea personală a profesorului)
3. Cântec Învârtită – De dor bade şi de drag (din culegerea personală a profesorului)
4. Cântec Jiană – Ochii badii îmi sunt dragi (din culegerea personală a elevei)
26 Mihai Iulia Andreea 12 Colegiul Național de Arte „Dinu Lipatti” București 1. Baladă – Au venit turcii prin sate vineri, 28.04.2017 12.00
2. Cântec de nuntă – Miresică, hai în tindă
3. Sârbă – De unde vii, neică Ioane
4. Horă – Mândro de la Măgurele
27 Oprea Marta 12 Liceul de Arte „Hariclea Darclee” Brăila  1. Doină – Foaie verde rug de mură 12.15
2. Cântec de dragoste – Nu aseară, alatăseară
3. Cântec de joc – La puțul cu zalele
4. Folclor ocazional – Ia-ți miresă ziua bună
28 Paşcalău Raluca 12 Colegiul de Muzică „Sigismund Toduță” Cluj–Napoca 1. Tragănă măicuță iapa 12.30
2. Cununiță de Sasău 
3. Foaie verde teișor
4. Hai bădiță și mă joacă
29 Rozovlean Roxana-Ioana 12 Colegiul Național de Artă „Ion Vidu” Timișoara 1. Doină – Fost-am singură pe lume (culegere din folclor) 12.45
2. Cântec de nuntă – Horă mare, horă mare (culegere din folclor)
3. Brâu – Mândru-i ceru fără nori (Mariana Drăghicescu)
4. Ardeleană – Ş-aşa-mi zice lumea-n sat (Elena Jurchescu Todi)
30 Selagea Roberta Anamaria 12 Colegiul de Arte „Sabin Drăgoi” Arad 1. Doină – Păsărică de pe munte (din repertoriul Anei Munteanu) 13.00
2. Pă picior (Cîmpia arădeană) – Floare de bujor
3. Ardeleană (Câmpia arădeană) –  Frunză verde de trifoi
4. Cântec de mireasă (cules den Birchiș - vatra folclorică Făget) – Așa-i rândul fetelor 
             
Harpă
Nr.crt. Nume și prenume Clasa Școala Repertoriu Ziua Ora
1 Roșioru–Carp Georgiana 9 Colegiul Național de Artă „O. Băncilă” Iași 1 Nicolas Charles Bochsa – Studiul nr.8, Caietul III vineri, 28.04.2017 17.30
2. Carmen Petra Basacopol – Suita op.10: Cântec de leagăn și Țesătoarea
3. Albert Zabel – Am Sprimgbrunnen (La Source)
2 Enache Sabina – Ioana 10 Colegiul Național de Muzică „George Enescu” București 1. Charles Bochsa – Studiul XLV, C. 4 17.45
2. Francois Joseph Naderman – Sonatina a VI-a, p. I
3. Carmen Petra Basacopol – Preludiul I și II
3 Mureșan Ioana Catinca 10 Colegiul de Muzică „Sigismund Toduță” Cluj–Napoca 1. Mihail Ivanovici Glinka – Nocturna în Mi b major 18.00
2.CarmenPetra Basacopol – Mica sirenă op.69
3. Alphonse Hasselmans – Studiu de concert în Si b major op.37 
             
Flaut
Nr.crt. Nume și prenume Clasa Școala Repertoriu Ziua Ora
1 Baniță Georgiana 9 Colegiul Național de Artă „O. Băncilă” Iași 1. Vasile Jianu – Studiul nr.7 joi, 27.04.2017 10.30
2. Stan Golestan  – Sonatina, p. III-IV
3. Carl Reinecke  – Concert în Re major, p. I
2 Borbíró Tímea 9 Liceul de Arte Oradea 1. Giuseppe Gariboldi – Studiul op. 139, nr.1  10.50
2. Johann Sebastian Bach – Sonata în sol minor, p. I-II
3. Wolfgang Amadeus Mozart – Concert pentru flaut, harpă şi orchestră în Do major, p .I
3 Bulz  Ioana–Maria 9 Colegiul Național de Arte „Regina Maria” Constanța   1. A. B Furstenau – Studiul nr. 5  11.00
2. Johann Sebastian Bach – Sonata nr.5, p. I-II 
3. Wolfgang Amadeus Mozart – Concert pentru flaut în Sol major nr.1, p .I
4 Gheorghiu Alexia Maria  9 Colegiul de Artă „Ciprian Porumbescu” Suceava 1. Astor Piazzolla – Tangou Etudes: Studiu nr.3 11.15
2. Johann Sebastian Bach  – Sonata în Do Major, p. I-II
3. Francios Devienne – Concertul nr.IV în Sol Major, p. I 
5 Hencz Mark 9 Liceul de Arte „Aurel Popp” Satu Mare 1. Ernesto Köhler – Studiul nr.2 op.33 vol. II  11.30
2. Antonio Vivaldi – Concerto I, p. I Allegro
3. Johann Sebastian Bach – Sonata în sol minor, p. I-II 
6 Irimescu Ioana 9 Colegiul de Artă „Carmen Sylva” Ploiești 1. Wolfgang Amadeus Mozart – Concert în Do major pentru flaut și harpă, p. I  11.45
2. Ernesto Köhler – Studiul  nr.12, vol.II
3.Petre Elinescu – Introducere și dansul vrăjitoarelor
7 Lazar Katalin 9 Colegiul de Muzică „Sigismund Toduță” Cluj–Napoca 1. Georg Friedrich Handel – Sonata în mi minor, p. I-II 12.05
2. Cecile Chaminade – Concertino
3.Astor Piazzolla  – Studiul nr.3
8 Palage Maria Iasmina  9 Liceul de Muzică „Tudor Jarda” Bistrița-Năsăud 1. Astor Piazzolla – Tango Etudes nr.3 12.20
2. Johann Sebastian Bach –  Sonata în Mi Bemol Major, BWV 1031, p. I „Allegro moderato”, p. II „Siciliana”
3. Wilhelm Blodek – Concert în Re Major, p. I
9 Pasquariello Alexia 9 Colegiul Național de Arte „Dinu Lipatti” București 1. Karg Elert  – Capriciul nr.30 (Chaconne) 12.30
2. Johann Sebastian Bach – Sonata a VII-a în sol minor, p. I-II
3. Jules Demerssman – Solo de concert nr.6
10 Vișinescu Agnes Nicola 9 Liceul de Arte „Dinu Lipatti” Pitești  1. Vasile Jianu – 15 Studii de virtuozitate nr.5 joi, 27.04.2017 12.50
2. Wolfgang Amadeus Mozart – Concert în Re major, p. I
3. Petre Elinescu – Introducere și dansul vrăjitoarelor 
11 Antonescu Ana 10 Colegiul de Artă „Carmen Sylva” Ploiești 1. Johann Sebastian Bach – Sonata în g moll , p. I-II  15.30
2. Cecile Chaminade – Concertino
3. Niccolo Paganini – Capriciul nr. 21
12 Chifan Miriam 10 Colegiul Naţional de Artă Ion Vidu Timişoara 1. Anton Bernhard Furstenau – Studiul nr.2 op.125 15.50
2. Johann Sebastian Bach – Sonata în sol minor, p. I-II
3. Ernesto Kohler – Concert  op.97 în sol minor partea I
13 Cioca Cosmin 10 Colegiul Național de Muzică „George Enescu” București 1. Niccolo Paganini – Capriciul nr.18 16.05
2. Johann Sebastian Bach – Sonata nr. 2, Mib major, p. I-II
3. Jules Demersseman  – Solo de concert nr. 6
14 Ioni Renáta 10 Liceul de Arte „Nagy István”  Miercurea Ciuc 1. Ernesto Kohler – Studiul op.33 nr.4, caiet III 15.25
2. Johann Sebastian Bach – Sonata în Do major, p. I-II
3. Franz Doppler – Fantezia pastorală maghiară
15 Pethő Rebeka 10 Liceul Vocațional de Artă Târgu Mureș 1. Theobald Böhm – Studiul op.26 nr.2 16.45
2. Johann Sebastian Bach – Sonata în Mi b major, p. I-II 
3. Manfred Schmitz – Meditation and Toccata 
16 Poidevin Marie-Gabriela 10 Colegiul Național de Arte „Dinu Lipatti” București 1. Nicolo Paganini – Capriciul nr.11 17.05
2. Johann Sebastian Bach  – Sonata a V-a în mi minokr p. III-IV
3. Wolfgang Amadeus Mozart – Concert nr.2 în Re major, p. I
17 Tanasă Daria Anastasia 10 Colegiul Național de Artă „George Apostu” Bacău 1. Nicolo Paganini – Capriciul nr.13 17.25
2.  Johann Sebastian Bach – Sonata a II-a, p. II-III
3. Giulio Briccialdi – Carnaval venețean
18 Arseni Rebeca–Lia 11 Liceul de Arte „Victor Brauner” Piatra–Neamț 1. Niccolò Paganini – Capriciu nr.2 17.45
2. Johann Sebastian Bach – Sonata în mi minor p. III-IV 
3. François Borne – Carmen, Fantaisie brillante
19 Dedu Steluța Georgiana 11 Liceul de Arte „Margareta Sterian” Buzău 1. Vasile Jianu – Studiul  nr.1 18.10
2. Wolfgang Amadeus Mozart  – Concert în Sol major, p. I
3. Johann Sebastian Bach  – Sonata a VII-a în sol minor, p. I-II
20 Dobrin Andreea 11 Colegiul Național de Arte „Dinu Lipatti” București 1. Anton Bernhard Furstenau – Studiul nr.3 op.125 joi, 27.04.2017 18.30
2. Johann Sebastian Bach – Sonata a VI-a în Mi major, p. I-II
3. Wolfgang Amadeus Mozart – Concertul nr.2 în Re major, p. I
21 Dumitrache Andrada 11 Colegiul Național de Arte „Dinu Lipatti” București 1. E. Kohler – Studiul nr. 1 op.33, caietul 3 18.50
2. Johann Sebastian Bach – Sonata a V-a în mi minor, p. I-II
3. Jules Demersseman – Solo de concert nr.6
22 Ene Eduard 11 Colegiul Național de Artă „O. Băncilă” Iași 1. Karg Elert – Chacone 19.15
2. Johann Sebastian Bach – Sonata nr. 5, p. III-IV
3. Theodor Verhey – Concert în re minor, p.II-III
23 Istrate Ștefania Mihaela Andreea 11 Colegiul de Artă „Carmen Sylva” Ploiești 1. Johann Sebastian Bach – Sonata în e moll, p. I-II  19.30
2. Wolfgang Amadeus Mozart – Concert în Re major pentru flaut și orchestră, p. I
3. Niccolo Paganini – Capriciul nr.9
24 Tankó Henriette 11 Liceul de Arte „Plugor Sándor” Sf. Gheorghe 1. Anton Bernnard Furstenau-Marcel Moyse – Studiul nr.2, vol. I  19.50
2. Johann Sebastian Bach – Sonata în sol minor, BWV 1020, p. I-II
3. Petre Elinescu – Allegro de concert - Severus
25 Tofănescu Daria  11 Colegiul de Artă „Ciprian Porumbescu” Suceava 1. Anton Bernnard Furstenau – Studiul nr.5 op.107, caiet I 20.05
2. Johann Sebastian Bach – Sonata în mi minor, p. III-IV
3. Severio Mercadante – Concert în mi minor, p. I 
26 Adam Antonios Pavel 12 Liceul de Arte „Regina Maria” Alba Iulia 1. Johann Sebastian Bach – Sonata în mi minor, p.I-II joi, 27.04.2017 13.10
2. Wolfgang Amadeus Mozart – Concert în Sol major
3. George Enescu – Cantabile şi Presto
4. Ernesto Kohler – Studiul nr.1 op.75, Caietul I
27 Preda Bogdan 12 Colegiul Național de Arte „Dinu Lipatti” București 1. Nicolo Paganini – Capriciul nr.24 13.35
2.  Johann Sebastian Bach – Sonata a VI- a în Mi major, p. I-II
3. Wolfgang Amadeus Mozart – Concertul nr. 1 în Sol major, p. I
4. George Enescu – Cantabile şi Presto
28 Udriște Carina 12 Colegiul Naţional de Artă "Ion Vidu" Timişoara 1. Ernesto Kohler – Studiul nr.14 op.75, vol. II 14.00
2.  Johann Sebastian Bach – Sonata în mi minor, p. I-II
3. Wolfgang Amadeus Mozart – Concert nr.1 în Sol major, p. I
4. George Enescu – Cantabile şi Presto
             
Fagot
Nr.crt. Nume și prenume Clasa Școala Repertoriu Ziua Ora
1 Anghel Sorin – Valentin 9 Colegiul Național de Muzică „George Enescu” București 1. Eugenne Bozza – Studiul nr. 4 sâmbătă, 29.04.2017 12.45
2. Antonio Vivaldi - Concertul în mi minor, p. I
3. Oleg Miroschnikow - Scherzo
2 Dudaş Fabian 9 Colegiul de Arte „Sabin Drăgoi” Arad 1. Antonio Vivaldi –  Concerto per fagotto, archi e cembalo, p. I 13.05
2. Vasile Jianu –  Sonata pentru fagot și pian, p. III-IV
3. Julius Weissenborn –  Studiul nr.7 op.8, vol.II
3 Ilie Andreea 9 Colegiul de Artă „Carmen Sylva” Ploiești 1. Antonio Vivaldi – Concertul în re minor, p. I 13.25
2. Oleg Miroschnikow – Scherzo
3. Ludovic Milde – Studiul nr. 4, op.26
4 Munteanu Andrei 10 Colegiul Național de Artă „Ion Vidu” Timișoara 1. Ludwig Milde – Studiul nr.7, op.26 13.50
2. Johann Nepomuk Hummel – Concert în Fa major, p. I
3. Eugenne Bozza – Recitativ, Siciliană și Rondo
5 Bogatu Andrei Valentin 11 Colegiul Național de Arte „Dinu Lipatti” București 1. Ludwig Milde – Studiul nr.10, op.26 14.05
2. Camille Saint-Saens – Sonata, p. III
3. Johann Nepomuk Hummel – Concert în Fa major, p. I
6 Carpati David Cristian 11 Colegiul Național de Arte „Dinu Lipatti” București 1. Ludwig Milde – Studiul nr.10, op.26 14.17
2.Gabriel Pierné – Solo de concert
3. Carl Maria von Weber – Concert în Fa major , p. I
7 Rotariu  Narcis  Casian 12 Liceul de Arte „Sabin Păuța” Reșița 1. Ludwig Milde – Studii de concert  nr.21 14.35
2. Wolfgang Amadeus Mozart – Concert p. I
3. Gabriel Pierné – Solo de concert
8 Voicilă Ozana Maria 12 Colegiul de Artă „Carmen Sylva” Ploiești 1. Wolfgang Amadeus Mozart – Concert p. I  14.55
2. Gabriel Pierné – Solo de concert
3. Ludovic Milde – Studiul nr.7
             
Corn
Nr.crt. Nume și prenume Clasa Școala Repertoriu Ziua Ora
1 Ambrosă George–Octav 9 Colegiul Național de Artă „O. Băncilă” Iași 1. Carl Koprasch – Studiul nr. 28 vineri, 28.04.2017 10.00
2. Gheorghe Păunescu – Impromptu
3. Franz Strauss – Concert, p. I
2 Văsar Horaţiu Samuel 9 Colegiul de Muzică „Sigismund Toduță” Cluj–Napoca 1. Wolfgang Amadeus Mozart – Concertul nr.3 pentru corn și orchestră, p. II-III 10.15
2. Franz Strauss – Nocturna op.7
3.Karel Kopprasch – Studiul nr.21
3 Chifan Cosmin 11 Colegiul Naţional de Artă "Ion Vidu" Timişoara 1. Gioacchino Rossini – Prelude, theme and variations 10.30
2. Maxime Alphonse – Studiul nr.8, caietul IV
3. Reinhold Maritzevich Gliere – Concert pentru corn şi orchestră, p. I
4 Elisei Cosmin 12 Liceul de Arte „Hariclea Darclee” Brăila  1. M. Alphons – Studiul nr.10, caietul IV 11.00
2. L.van Beethoven – Sonata, p.I
R. Strauss – Concertul nr.1 p. I
5 Mocan David Timotei 12 Colegiul de Muzică „Sigismund Toduță” Cluj–Napoca 1. Ludwig van Beethoven – Sonata pentru corn, p. II-III 11.15
2. Franz Strauss – Concertul nr.I pentru corn, p. II-III
3. Georg Kopprasch – Studiul nr.50
6 Rotari Daniel 12 Colegiul Național de Arte „Dinu Lipatti” București 1. M. Alphonse – Studiul nr.7 11.35
2. L.van Beethoven – Sonata,  p. II-III
3. R. Glier – Concert, p. I
             
Contrabas
Nr.crt. Nume și prenume Clasa Școala Repertoriu Ziua Ora
1 Maier Alexandru 9 Colegiul de Muzică „Sigismund Toduță” Cluj–Napoca 1. Henry Eccles – Sonata în la minor, p. I-II joi, 27.04.2017 14.30
2. Carl von Dittersdorf – Concert în Mi major, p. I
3. Josef Emanuel Storch – Studiul nr.20
2 Turkoz Joshua 9 Colegiul Național de Muzică „George Enescu” București 1. Antonio Vivaldi – Concertul în Re major, p. I 14.50
2. Joseph Haydn – Sonata în Re major, p. I-II
3. Franz Simandl – Studiul nr.10 în re minor, C. 5
3 Lipan Horia 10 Colegiul de Artă „Carmen Sylva” Ploiești 1. Václav Pichl – Concertul în Re major pentru contrabas, p. I 15.10
2.Benedetto Marcello – Sonata a V-a, părțile III (Largo) și IV (Allegro)
3.Franz Simandl – Studiul nr.3 ( Re major), pag.5, caietul II
4 Sztoica Antonio Alexandru 10 Colegiul de Muzică „Sigismund Toduță” Cluj–Napoca 1. Georg Friedrich Handel – Sonata în la minor, p. I-II 15.30
2. Domenico Dragonetti – Concertul în La major, p. I
3. Josef Hrabe – Studiul nr. 56
5 Țârc Alexandru 11 Colegiul de Muzică „Sigismund Toduță” Cluj–Napoca 1. Domenico Dragonetti – Concertul în La major, p. I 15.50
2.Johann Ernst Galliard – Sonata în Sol major, p. I-II
3.Josef Emanuel Storch – Studiul nr..25 din 32 Studii
6 Panighianț Iacob – Artim 12 Colegiul Național de Muzică „George Enescu” București 1. Karl Ditters von Dittesdorf – Concert, p. I 16.10
2, Franz Simandl – Studiul nr. 1 în Mi b major, C. 6
3. Adolf Misek – Sonata, p. I-II
             
Clarinet
Nr.crt. Nume și prenume Clasa Școala Repertoriu Ziua Ora
1 Alecu Elis Gabriel 9 Colegiul Național de Arte „Dinu Lipatti” București 1. Andre Messager – Solo de concurs sâmbătă 29.04.2017 9.00
2. Carl Maria von Weber – Grand duo concertsnt, p. II-III
3. Dumitru Ungureanu – Preludiu pag.79
2 Matei David 9 Liceul de Arte „Sigismund Toduță” Deva 1. Paul Jeanjean – Studiul nr.3 9.30
2. Marțian Negrea – Martie
3. Franz Krommer – Concert pentru clarinet, p. I
3 Simion Narcis Marian 9 Liceul de Arte „Ionel Perlea” Slobozia 1. Dumitru Ungureanu-Eugen Radovici – Preludiu din Metodă de clarinet, vol. 2 9.45
2. Frantisek Kramer – Concert pentru clarinet și orchestră op. 36, p. II-III
3. Nicolai Rimsky-Korsakow – Die Hummel, transcripție de S. Rossanof
4 Toie Alex Octavian Ioan 9 Liceul de Arte Oradea 1. Paul Jeanjean – Studiul nr.15, vol.I 10.00
2. Gaetano Donizetti – Concertino pentru clarinet
3. Bohuslav Martinu – Sonatina pentru clarinet, p. II-III
5 Cojocaru Ilie – Gabriel 10 Liceul de Artă „Ștefan Luchian” Botoșani 1. Dumitru Ungureanu – Studiul în fa # minor 10.15
2. Karl Maria von Weber – Grand duo concertant, p. II-III
3. J. Haendel – Sonata nr.1, p. I-II
6 Duda Răzvan Tudor  10 Colegiul de Muzică „Sigismund Toduță” Cluj–Napoca 1. Berhard Henrik  Crussel – Concert în Mi b op.1, p. II-III 10.35
2. KrzysztofbvPendereck – I3 Miniaturi
3. Paul Jeanjean – Studiul nr.12, vol. I
7 Nagy Norbert Andrei 10 Colegiul de Muzică „Sigismund Toduță” Cluj–Napoca 1. Gaetano Donizetti – Concertino 10.55
2. Malcolm Arnold – Sonatina pentru clarinet și pian, p. II-III
3. Paul Jeanjean – Studiul nr.16, vol. I
8 Roba Vlăduţ  10 Colegiul de Artă „Ciprian Porumbescu” Suceava 1. Louis Spohr – Concert op.26  11.10
2. Andre Messager – Solo de Concours 
3. Dumitru Ungureanu – Preludiu, vol. I 
9 Străulea Darius Vasile 10 Liceul Vocațional de Artă Târgu Mureș 1. Robert Kietzer – Studiu vol. III., pag.12/1 sâmbătă 29.04.2017 11.30
2. Franz Krommer – Concert pentru clarinet, p. II-III
3. Gioachino Rossini – Introduction, Theme and Variations
10 Turcea Mihai 10 Liceul Vocațional de Muzică „Tudor Ciortea” Brașov 1. E. Bozza – Studiul nr.6 11.50
2. Karl Maria von Weber – Grand duo concertant, p. II-III
3. Charles Maria Widor – Introduction et Rondo
11 Vișan Alberto 10 Colegiul Național de Muzică „George Enescu” București 1. Antonio Bazzili – La rondes des lutins 12.10
2. Wolfgang Amadeus Mozart – Concert în La major, K 622
3. Niccolo Paganini – Capriciul nr.5
12 Zăgan George Ionut 10 Liceul de Arte „Dimitrie Cuclin” Galați 1. Dumitru Ungureanu – Studiul în La major, vol. II 12.30
2. Karl Maria von Weber – Concert nr.1 op.73, p. I
3. Bohuslav Martinu – Sonatina
13 Bozbiciu Claudiu Emil  11 Colegiul de Muzică „Sigismund Toduță” Cluj–Napoca 1. Karl Maria von Weber – Concert nr.2, p. I vineri, 28.04.2017 17.00
2. Șerban Nichifor – Carnyx
3. Paul Jeanjean – Studii melodice nr.9
14 Câmpean Andrei 11 Liceul de Artă „Ioan Sima” Zalău 1. Paul Jeanjean – Studiul nr. 19 17.20
2. Andre Messager – Solo de concours
3. Karl Maria von Weber – Concert nr.1 op.73, p. I
15 Farkas Gellért 11 Liceul de Arte „Nagy István”  Miercurea Ciuc 1. Carl Baermann – Studiul nr.22 op.63  17.35
2. Karl Maria von Weber – Concert în fa minor op.73, p. I
3. Henri Rabaud – Solo de concours, op.10
16 Hompoth Edward–Attila 11 Liceul de Arte „Palló Imre” Odorheiu Secuiesc 1. Fritz Köpsch – Studiul nr.3, vol. IV  18.00
2. Karl Maria von Weber – Concert în fa minor op.73, p. I
3. Andre Messager – Solo de concours
17 Minea Claudiu 11 Colegiul de Artă „Carmen Sylva” Ploiești 1. Bernhard Crusell – Concert op.5, p. I 18.20
2. Lothar Kempter – Fantesie
3. Carl  Baermann – Studiul nr.25
18 Mititi Daniel Gheorghe 11 Colegiul de Arte Baia Mare 1. Fritz Kroepsch – Studiul nr.10, vol. IV 18.40
2. Karl Maria von Weber – Concert nr.1 op.73, p. II-III
3. Alamiro Giampieri – Il carnevale di Venezia 
19 Anton Daniel Marius 12 Liceul de Artă „Ștefan Luchian” Botoșani 1. Niccolo Paganini – Capriciul nr.IV vineri, 28.04.2017 11.00
2. Frantisek Kramar – Concert, p. I
3. Henry Rabaud – Solo de concert
20 Bacanu Bogdan 12 Liceul de Artă Sibiu 1. Louis Spohr – Concert nr.1 op.26, p. I 11.15
2. Andre Messager – Solo de concours
3. Fritz Kroepsch – Studiul nr.13
21 Boboc Virgil–Daniel 12 Colegiul Național de Artă „O. Băncilă” Iași 1. Niccolo Paganini – Capriciul nr.5 11.35
2. Jean Francaix – Concert, p. I-II
3. Donato Lovreglio – Fantezia „Traviata”
22 Cotoianu Eduard George 12 Liceul de Arte „Marin Sorescu” Craiova 1. Dumitru Ungureanu – Preludiu în fa # minor 12.00
2. Carl Maria von Weber – Concertul nr.1, p. I 
3. Andrée Messager – Solo de concurs
23 Cozaciuc Alexandru Marian  12 Colegiul de Artă „Ciprian Porumbescu” Suceava 1. Dumitru Ungureanu – Preludiu pag.79, vol. I 12.25
2. Bernnard Crusell – Concert nr.1 în Mi b major, p. I 
3. Malcolm Arnold – Sonatina p. II-III
24 Iftime Bianca 12 Liceul de Arte „Victor Brauner” Piatra–Neamț 1. Carl Baermann – Studiul nr.25 12.45
2. Gioacchino Rossini – Variațiuni pentru clarinet
3. Joseph Beer – Concert p. I
25 Ionel Cristian Ştefan  12 Colegiul de Artă „Ciprian Porumbescu” Suceava 1. Niccolo Paganini – Capriciu nr.1 pag. 1 13.10
2. Louis Cahuzac – Variations Pays D oc 
3. Bernhard Crusell – Concert nr.1 p. I or1 Mi b Major 
26 Mărtinaș Gabriel – Dominic 12 Colegiul Național de Muzică „George Enescu” București 1. Carl Maria von Weber – Concert clarinet nr.1, p. II-III 15.00
2. Stan Golestan – Eglogue
3. Dumitru Ungureanu – Preludiu în fa# minor
27 Păun Cătălin Andrei  12 Colegiul Național de Arte „Dinu Lipatti” București 1. Carl Maria von Weber – Concertul nr.1, p. II-III  15.30
2. Henry Rabaud – Solo de concert
3. Dumitru Ungureanu – Preludiu pag.94
28 Poenaru Tudor Alexandru 12 Liceul de Arte „Victor Giuleanu” Rm. Vâlcea 1. Dumitru Ungureanu/G. Radovici – Preludiu pag.94 16.00
2. Carl Maria von Weber – Concertul nr.1, p. II-III 
3. Henry Rabaud – Solo de concert
29 Sav Laurențiu Răzvan 12 Colegiul de Muzică „Sigismund Toduță” Cluj–Napoca 1. Joseph Beer – Concert nr.1, p. I vineri, 28.04.2017 16.20
2. Henry Rabaud – Solo de concert
3.Niccolo Paganini – Capriciul IV
30 Ţanea Adrian Ionuţ 12 Colegiul Național de Arte „Dinu Lipatti” București 1. Dumitru Ungureanu – Capriciu vol. 2, pag. 93 16.40
2. Paul Hindemith – Sonata pentru clarinet și pian, p. III-IV
3. Carl Maria von Weber – Concertul nr.1 în fa minor, p. I
             
Chitară
Nr.crt. Nume și prenume Clasa Școala Repertoriu Ziua Ora
1 Bălău Marco–Gabriel 9 Liceul de Arte „Victor Brauner” Piatra–Neamț 1. Julio Salvador Sagreras – El Colibri vineri, 28.04.2017 9.00
2. Isaac Albeniz – Asturias
3. Astor Piazzola – Verano Porteño
2 Duciuc Samuel  9 Colegiul de Artă „Ciprian Porumbescu” Suceava 1. Luigi Legnani – Capriciul nr.15, op.20 9.15
2. Roland Dyens – A night in Tunisia 
3. Fernando Sor – Introducere şi variaţiuni pe o temă de Mozart 
3 Grecu Alexandru 9 Liceul de Muzică „Tudor Jarda” Bistrița 1. Johann Sebastian Bach – Preludiu, BWV 1006 9.30
2. Fernando Sor –  Grand solo, op.14
3. Heitor Villa-Lobos –  Studiul nr.12
4 Munteanu Eusebiu 9 Liceul de Artă „Gh. Tattarescu” Focșani 1. Alexandre Tansman – Passacaglia 9.50
2. Heitor Villa-Lobos – Studiul nr.11
3. Johann Sebastian Bach – Fuga 1001
5 Caragea Emil 10 Colegiul Național de Arte „Dinu Lipatti” București 1. Syluius Leopod Weiss – Fantasie 10.30
2. Heitor Villa-Lobos –  Studiul nr.11
3. Agustin Barrios Mangore – La catedral
6 Csermak Kamilla Paula 10 Colegiul de Arte „Sabin Drăgoi” Arad 1. Agustin Barrios Mangore-Julia Florida –  Barcarola 10.45
2. Alexander Bellow – Suite miniature
3. Francisco Tarega – Studio di velocita
7 Florescu Mihai 10 Liceul de Arte „Marin Sorescu” Craiova 1. Alexander Vinitsky – Fantasy „Jerusalem” 11.05
2. Johann Kaspar Mertz – Le Carnaval de Venice op.6
3. Julio Salvador Sagreras – Sonatina-Estudio nr.3
8 Maria Cristian Octavian 10 Liceul de Arte „Dinu Lipatti” Pitești  1. Heitor Villa-Lobos  – Studiul nr.11   11.20
2. Agustin Barrios Mangore – La Catedral 
3. YuquisiroYokoh – Sakura
9 Pieptănatu Anca Teodora 10 Liceul de Arte „I. Șt. Paulian” Tr. Severin 1.Matteo Carcassi – Studiul op.60, nr.9  11.40
2. Johann Sebastian Bach – Gavotte din Suita BWV 995 
3. John Duarte – Folk song din Suita engleză 
10 Ștefan Ada 10 Colegiul Național de Artă „Ion Vidu” Timișoara 1.Heitor Villa-Lobos – Studiul nr.2 vineri, 28.04.2017 11.55
2. Johann Sebastian Bach – Prelude 1006 din Suita 4 după lăuto
3. Roland Dyens – Valse en Skai
11 Tcaciuc Andrei 10 Liceul de Artă „Ștefan Luchian” Botoșani 1. Heitor Villa-Lobos – Studiul nr.8 12.15
2. Syluius Leopod Weiss – Fantasie în re minor
3. Fernando Sor – Siciliană și Marș
12 Vlad Alexandru Valentin 10 Liceul de Arte „I. Șt. Paulian” Tr. Severin 1. Giulio Regondi – Studiul nr.8  12.30
2. Johann Sebastian Bach – Sarabande din Suita BWV 995 
3. Carlo Domenicini – Koyunbaba p. I și IV
13 Ciocan Daniel 11 Colegiul Național de Muzică „George Enescu” București 1. Antonio Vivaldi – Concert nr. 1 în Re major 14.30
2. Mathias Duplessy- Cavalcade   
3. Giulio Regondi – Studiul nr. 1
14 Costin Cosmina Garofița 11 Liceul de Muzică „Tudor Jarda” Bistrița 1. Francisco Tarrega – Estudio de velocidad 14.50
2. Alexander Ivanov Kramskoy – Concert nr. 2 în Re major p. I
3. Francesco Tarrega – Fantezie pe teme din „La Traviata”
15 Dumitraşcu Constantin 11 Colegiul de Artă „Carmen Sylva” Ploiești 1. Antonio Vivaldi – Concert în Re major 15.10
2. Niccolo Paganini – Andantino Variato
3. Maurizio Colonna – Capriciu Spaniol
16 Lupu Florin Ştefan   11 Colegiul de Artă „Ciprian Porumbescu” Suceava 1. Leo Brouwer – Studiu nr.20  15.30
2. Ferdinando Carulli – Concert în mi minor op.140, p. I 
3.Miguel Llobet – Variaţiuni pe o temă de Sor, op.15
17 Palade Gabriela 11 Liceul de Artă „Gh. Tattarescu” Focșani 1. Mauro Giuliani – Concerto nr.1 în La major op.30  15.50
2. Johann Kaspar Mertz – Elegie
3. Francisco Tarrega – Estudio de velocidad
18 Soare Vlad 11 Colegiul de Muzică „Sigismund Toduță” Cluj–Napoca 1. Mario Castelnuovo Tedesco – Concert op.99 în Re major, p. I 16.10
2. Mathias Duplessy – Oulan
3. Luigi Legnani – Capriciul nr.15 
19 Dohanici Cristian  Andrei  12 Colegiul de Artă „Ciprian Porumbescu” Suceava 1. Luigi Boccherini – Concert în Mi major, p. I 16.30
2. Heitor Villa-Lobos – Studiul nr.7 
3. Olivier Mayran de Chamisso – Sonate Expressionniste 
20 Filip Zsombor 12 Liceul de Arte „Plugor Sándor” Sf. Gheorghe 1. Heitor Villa-Lobos – Studiul nr.11 vineri, 28.04.2017 16.50
2. Ferdinando Carulli – Concert în mi minor op.140, p. I
3. Francisco Tarrega – Capricho arabe
21 Karácsony Bernadett 12 Liceul de Arte „Palló Imre” Odorheiu Secuiesc 1. Heitor Villa-Lobos – Studiul nr.1 17.10
2. Johann Sebastian Bach – Prelude din Suita nr.2 pentru lăută BWV 997
3. Ferdinando Carulli – Concert în mi minor op.140
             
Canto clasic
Nr.crt. Nume și prenume Clasa Școala Repertoriu Ziua Ora
1 Albu Alexandru Valentin 11 Liceul de Arte „Ionel Perlea” Slobozia 1. Johann Sebastian Bach – Aria „Quia fecit mihi magna” din oratoriul Magnificat BWV 243 joi, 27.04.2017 11.00
2. Wolfgang Amadeus Mozart – Aria lui Figaro „Non piu andrai” din opera Nunta lui Figaro
3. Pascal Bentoiu  – Veselie
2 Barna Ramona–Cristina 11 Liceul de Artă „Ioan Sima” Zalău 1. Tiberiu Brediceanu – Cine m–aude cântând 11.12
2. Gaetano Donizetti – Convien partir din opera Fiica Regimentului 
3. Antonio Lotti – Pur dicesti
3 Belciugan Andreea 11 Liceul de Arte „Hariclea Darclee” Brăila  1. G. Paisiello – Il mio ben quando verra 11.24
2. Felicia Donceanu – Pașii
3. Wolfgang Amadeus Mozartt – Aria „Porgi Amor” din opera Nunta lui Figaro
4 Borlovan Lois 11 Colegiul de Arte „Sabin Drăgoi” Arad 1. Wolfgang Amadeus Mozart –  Aria lui Cherubino „Voi che sapete” din opera Nunta lui Figaro 11.36
2. Hilda Jerea –  Doină de dragoste
3. Christoph Willibald Gluck –  Aria lui Orfeu „Che faro senza Euridice”
5 Buţurcă Ana Maria Daniela 11 Colegiul de Arte „Sabin Drăgoi” Arad 1. Giovanni Batista Pergolesi – Aria Serpinei „Stizzoso, mio Stizzoso” din opera La serva patrona 11.48
2. Wolfgang Amandeus Mozart – Aria Susannei „Venite Inginocchiatevi” din opera Nunta lui Figaro
3. Eduard Caudella –  Ochi albaștri-s drăgălaşi
6 Cociobanu Adelina – Maria 11 Colegiul Național de Artă „O. Băncilă” Iași 1. Achim Stoia – Unde mergeți negri nori   12.00
2. Christoph Willibald Gluck – Che faro senza Euridice (Orfeo ed Euridice)
3. Giuseppe Verdi – Stride la vampa (Il Trovatore)
7 Cucoș Marian Gabriel  11 Liceul de Arte „Dimitrie Cuclin” Galați 1. Georg Friedrich Handel – Aria „Ombra mai fu” din opera Xerxe joi, 27.04.2017 12.12
2. Aurel Eliade – Revedere
3. Wolfgang Amadeus Mozart – Aria lui Leporello „Madamina, il catalogo e questo” din opera Don Giovanni
8 Dascălu Miruna Maria 11 Liceul de Arte „Marin Sorescu” Craiova 1. Johann Sebastian Bach – Aria „Zerfliesse, Mein Herze” din oratoriul Johannes Passion 12.24
2. Vincenzo Bellini – Aria Aminei „Ah, non credea mirarti... Ah! non giunge”, din opera La Sonnambula
3. Theodor Rogalski – Salcia
9 Diugan Sonia Eva 11 Colegiul de Muzică „Sigismund Toduță” Cluj–Napoca 1. Georg Friedrich Handel – Aria „TU LA MIA STELLA SEI” din Giulio Cezare 12.36
2. Tiberiu Brediceanu  – Voinicel cu părul creț
3.Wolfgang Amadeus Mozart – Aria „Welche Wonne, welche Lust” din opera Răpirea din serai
10 Drăgănescu Marcus–Cosmin 11 Liceul de Arte „Hariclea Darclee” Brăila  1. Georg Friedrich Handel – Pastorella Vagha Bella 12.48
2. Eugeniu Doga – Misterele Nopții
3. Wolfgang Amadeus Mozart – Aria „Voi che sapete” din opera Le nozze di Figaro
11 Ilie Farcaş Lois Patricia 11 Colegiul de Arte „Sabin Drăgoi” Arad 1. Giulio Caccini – Amarilli, mia bella 14.30
2. Wolfgang Amadeus Mozart – Aria  Contesei „Porgi amor” din opera Nunta lui Figaro
3. Tiberiu Brediceanu –  Doina stăncuței
12 Ilincăi Nicolae  11 Colegiul de Artă „Ciprian Porumbescu” Suceava 1. Wolfgang Amadeus Mozart – Aria lui Monostatos din Flautul fermecat  14.42
2. Georg Friederich Handel – Aria preclasică „Ombra mai fu” din 0pera Xerxes 
3. Gheorghe Dima – Ştii tu, Mândro?
13 Juhász–Boylan Pál–Károly 11 Liceul de Arte „Nagy István”  Miercurea Ciuc 1. Jean-Paul-Égide Martini – Plaisir d´amour 14.54
2. Pascal Bentoiu – Aprilie
3. Wolfgang Amadeus Mozart – Aria lui Leporello „Nottr e giorno” din opera Don Giovanni
14 Lupu Bogdan Ionuţ 11 Colegiul de Muzică „Sigismund Toduță” Cluj–Napoca 1. Cristoph Willibald Gluck – O del mio dolce ardor joi, 27.04.2017 15.06
2.Tiberiu Brediceanu – Cântec haiducesc
3. Wolfgang Amadeus Mozart – Aria lui Figaro „Non piu andrai” din opera Nunta lui Figaro
15 Mandici  Eros 11 Liceul de Arte „Sabin Păuța” Reșița 1. Alessandro Scarlatti – Gia il sole dal Gange 15.18
2.Tiberiu Brediceanu – Cântec haiducesc II
3. Wolfgang Amadeus Mozart  – Aria lui Papageno din opera Flautul fermecat
16 Mihai Fineas 11 Liceul de Arte „Victor Giuleanu” Rm. Vâlcea 1. Georg Friederich Handel – Aria preclasică „Ombra mai fu” din 0pera Xerxes  15.30
2. Wolfgang Amadeus Mozart  – Ein Mädchen oder Weibchen
3. Diamandi Gheciu – Eu te-am iubit
17 Pircsuk David Attila 11 Liceul de Arte „Aurel Popp” Satu Mare 1. Gheorghe Scheletti – Ce te legeni codrule 15.42
2. Caro mio ben – Giuseppe Giordani
3. Giacomo Puccini – Aria „Tra voi belle” din opera Manon Lescaut
18 Pop Titus 11 Colegiul de Arte Baia Mare 1.Alessandro Stradella – Pieta, Signore'' 15.54
2. Wolfgang Amadeus Mozart  – Non piu andrai
3. Nicolae Bretan – Rea de plată
19 Popov Carolina 11 Liceul de Arte „Regina Maria” Alba Iulia 1. Antonio Vivaldi – Vieni, vieni, o mio diletto 16.06
2. Jules Massnet  – Aria lui Manon „Suis je gentille ainsi” din opera Manon 
3. Tiberiu Brediceanu – Măi bădiţă, copil prost 
20 Saleh Samia – Maria 11 Colegiul Național de Artă „O. Băncilă” Iași 1. Giovanni Battista Pergolesi – „Quae moerebat et dolebat” din Stabat Mater 16.18
2. George Enescu – Languir me fais
3. Georges Bizet – Près des reparts de Séville (Carmen)
21 Stamate Ana–Mălina 11 Liceul de Arte „Hariclea Darclee” Brăila  1. Charles Gounod – Aria „Ah! je veux vivre” din Romeo et Juliette 16.30
2. Marțian Negrea – Mugurii
3. Adolf Hasse – Aria „Ritornerai fra poco”
22 Stoica Andra  11 Liceul de Arte „Dimitrie Cuclin” Galați 1. Johann Sebastian Bach – Quai respexit  joi, 27.04.2017 16.42
2. George Cavadia – Umbra
3. Joseph Haydn – Aria Rosinei din opera La vera Constanza 
23 Udrea Ana Maria 11 Liceul de Arte „Bălașa Doamna” Târgoviște 1. Francesco Durante – Danza, danza, fanciulla gentile 16.54
2. Wolfgang Amadeus Mozart – In nomini, in soldati
3. Sabin Drăgoi – Crizanteme
24 Albeșteanu Luiza 12 Colegiul Național de Muzică „George Enescu” București 1. Georg Friederich Haendel – Aria „Un momento di contento” din Alcina vineri, 28.04.2017 10.00
2. Gioachino Rossini – Aria ”Di pacer mi balza il cor” din opera ”Gazza Ladra”
3. Felicia Donceanu – Apă vie
4. Claude Debussy – Voici que le printemps
25 András Gábor Róbert 12 Liceul de Arte „Nagy István”  Miercurea Ciuc 1. Tiberiu Brediceanu –  Dragu mi-i mândro de tine 10.15
2. Franz Schubert – Standchen D957
3. Cesar Franck – Panis Angelicus
4. Gaetano Donizetti – Una furtiva lagrima 
26 Aron Marius Sebastian  12 Colegiul de Muzică „Sigismund Toduță” Cluj–Napoca 1. Georg Friedrich Handel – Dignare o Domine 10.30
2. Wolfgang Amadeus Mozart  – Aria „Non piu andrai” din opera Nunta lui Figaro
3. Robert Schumann – Ich grolle nicht
4. Paul Constantinescu – Gornistul 
27 Baltes Iosia 12 Liceul de Artă Sibiu 1. Franz Schubert – An die Musik 10.45
2. George Enescu – Estrenne a Anne 
3. Josef Haydn – „Mit Wurd und Hocheit” din oratoriul Creațiunea  
4. Wolfgang Amadeus Mozart  – „Dalla sua pace” din opera Don Giovanni 
28 Barbu Cătălina Marina 12 Colegiul de Artă „Carmen Sylva” Ploiești 1. Johann Sebastian Bach – „Quia Respexit” din oratoriul Magnificat 11.00
2. Piotr Ilici Ceaikovski – Cântec de leagăn
3. Gheorghe Dima – De ce nu-mi vii?
4.Antonin Dvorak – Arie din opera Rusalka
29 Călin Iustin Andrei 12 Colegiul Național de Artă „George Apostu” Bacău 1. Wolfgang Amadeus Mozart  – „Se vuol ballare – Kavatine vineri, 28.04.2017 11.15
2. Domenico Cimarosa – Bel nume che adoro 
3. Aurel Eliade – Codrule
4. Robert Schumann – Ich grolle nicht 
30 Cîmpeanu Luminița Elena 12 Liceul de Arte „I. Șt. Paulian” Tr. Severin 1. Franz Schubert – Gretchen am Spinnrade op.2  11.30
2. Johann Sebastian Bach – Quia respexit din oratoriul Magnificat 
3. Wolfgang Amadeus Mozart – Vedrai Carino din opera Don Giovanni 
4. Felicia Donceanu – Pașii 
31 Doboacă Antonia 12 Colegiul de Muzică „Sigismund Toduță” Cluj–Napoca 1. Giovanni Batista Pergolesi – Quae moerebat et dolebat  11.45
2. Georges Bizet – Habanera din opera Carmen 
3. George Enescu – Eu mă duc
4. Franz Schubert – Auf dem Wasser zu singen
32 Dumitrescu Estela Eliza 12 Liceul de Arte „Ionel Perlea” Slobozia 1. Johann Sebastian Bach – Aria Quia respexit din oratoriul Magnificat  12.00
2. Gaetano Donizzeti –  Aria Adinei Prendi per me sei libero din opera Elixirul dragostei 
3. Serghei Rachmaninov – Liliacul (СИРЕНЬ)
4. Mihail Jora – Ciocârlia
33 Fieraru Maria Cristina 12 Colegiul Național de Arte „Dinu Lipatti” București 1. Johann Sebastian Bach – Aria Quia respexit din oratoriul Magnificat  12.15
2. Reynaldo Hann – Mai 
3. George Enescu – Eu mă duc, codrul rămâne
4. Gaetano Donizetti – Aria Mariei Salut a la France din opera La fille du regiment 
34 Iuga Alexandra 12 Liceul de Muzică „Tudor Jarda” Bistrița 1. Johann Sebastian Bach – Aria Quia respexit din oratoriul Magnificat  12.30
2. Giacomo Puccini – Valsul Musettei din opera Boema
3. Robert Schumann – Widmung
4. Tiberiu Brediceanu –  Cântă puiul cucului
35 Mihali Sara 12 Colegiul de Arte Baia Mare 1. Johannes Brahms – Vergebliches Standchen 12.45
2. Wolfgang amadeus Mozart – Aria mare a Contesei din opera Nunta lui Figaro
3. Tiberiu Brediceanu – Știi tu bade
4.Johann Sebastian Bach – Arie sopran din oratoriul Magnificat
ARIE SOPRAN DIN ’’ MAGNIFICAT’’
36 Nori Emanuele 12 Liceul de Arte „Aurel Popp” Satu Mare 1. Gaetano Denizetti – „Una furtiva lagrima” din L`elisir d`amore vineri, 28.04.2017 15.00
2. Johann Sebastian Bach – Deposit potetentes din oratoriul Magnificat 
3. Eduard Caudella – Ochi albastri-s drăgălași
4. Robert Schumann – Im Wunderschönen Monart Mai din ciclul Dichterliebe
37 Olaru Alexandra Ionela 12 Colegiul Național de Artă „Ion Vidu” Timișoara  1. Antonin Dvorak – Als die alte mutter 15.15
2.George Frideric Handel – Un cenno leggiadretto
3. Sabin Drăgoi – Flori albe
4. Gaetano Donizetti – Quel Guardo il cavaliere
38 Pintea Maria 12 Liceul de Arte „Aurel Popp” Satu Mare 1. Robert Schumann – Im der Fremde 15.30
2. Tiberiu Brediceanu – Cine m-aude cântând
3. Johann Sebastian Bach – Quia respexit humilitatem
4.  Wolfgang Amadeus Mozart – Aria lui Sextus
39 Poenaru Bianca – Nicoleta 12 Colegiul Național de Arte „Regina Maria” Constanța   1. Georg Friedrich Handel – Aria „Venera bella” din opera Julio Cesare 15.45
2. Gioachino Rossini – Arie Il vecchiotto cerca moglie din opera Bărbierul din Sevillia
3. George Cavadia – Umbra 
4. Claude Debussy – Nuit d'etoiles
40 Rad Radu 12 Liceul Vocațional de Artă Târgu Mureș 1. S. Nicolaescu – S-ar dăti badea de nuntă  16.00
2. Robert Schumann – Ich grolle nicht
3. Felix Mendelssohn-Bartholdy – „Herr Gott Abrahams” din oratoriul Elias 
4. Wolfgang Amadeus Mozart – Aria lui Leporello din opera Don Giovanni 
41 Radu Ana  12 Liceul de Arte „Bălașa Doamna” Târgoviște 1. Giovanni Batista Pergolesi – „Eja mater” din oratoriul Stabat mater 16.15
2. Robert Schumann – Ich kann's nicht fassen, nicht glauben din ciclul Viață și dragoste de femeie
3. George Enescu – Domnișoarelor leneșe la scris din ciclul Șapte cântece pe versuri de Cl. Marot
4. Georges Bizet – Arie Seguidilla din opera Carmen
42 Tarbă Paul 12 Liceul Vocațional de Muzică „Tudor Ciortea” Brașov 1. A. Stoia –  Pe sub deal, pe sub pădure vineri, 28.04.2017 16.30
2. Giovanni Batista Pergolesi – Se cerca, se dice
3. Eduard Grieg – Ich liebe dich
4. Gioachino Rossini – Largo al factotum 
43 Trif Alexia 12 Liceul de Arte „Regina Maria” Alba Iulia 1. Erik Satie – Je te veux 16.45
2. Felix Mendelssohn-Bartholdy – Aria Jerusalem din Oratoriul Paulus
3. Wolfgang Amadeus Mozart  – Aria  „Ach, ich liebte" din opera Entfuhrung
4. Tiberiu Brediceanu – Mult mă-ntreabă inima
             
Instrumente populare
Nr.crt. Nume și prenume Clasa/       Instrument Școala Repertoriu Ziua Ora
1 Ivan Florentin Mădălin 9 Colegiul Național de Arte „Dinu Lipatti” București 1. Doină joi, 27.04.2017 10.30
acordeon 2. Vitalie Advahov – Horă
  3. Langă Alin – Brâu oltenesc
2 Dumitru Emmy–Constantin 12 Liceul de Arte „Victor Brauner” Piatra–Neamț 1. Gheorghe Zamfir – Doina de jale 10.40
acordeon 2. Isidor Rusu – Melodie de ascultare
  3. Prel. Isidor Rusu – Suită moldovenească
3 Stoian Antonia 9 Liceul de Arte „Constantin Brăiloiu” Tg–Jiu 1. Doina – Sarmis 10.50
nai 2. Cântec de nuntă
  3. Sârbă gorjenească
4 Bratu Alexandra Ştefania 10 Colegiul Național de Arte „Dinu Lipatti” București 1. Gheorghe Zamfir – Doină de jale 11.00
nai 2. Gheorghe Zamfir – Horă ca la caval
  3. Gheoreghe Zamfir – Colaj - Sârbe
5 Cheran Ștefania  Raluca 10 Liceul de Arte „Victor Giuleanu” Rm. Vâlcea 1. Gheorghe Zamfir – Doina speranței 11.15
nai 2. Gheorghe Zamfir – Hora țiganilor parșivi
  3. Brâul oltenesc
6 Lucan Georgiana 10 Liceul Vocațional de Muzică „Tudor Ciortea” Brașov 1. Anonim –  Doina ciobanului 11.30
nai 2. Anonim –  Hora ca la caval
  3. Anonim –  Geampara
7 Dumitrache M. Ana Maria 12 Liceul de Arte „Dinu Lipatti” Pitești  1. Gheorghe Zamfir –  Doina de jale 11.45
nai 2. Grigoraș Dinicu – Hora Staccatto
  3. Angheluș Dinicu – Ciocârlia 
8 Iordan Cristina Elena 12 Liceul de Arte „Victor Giuleanu” Rm. Vâlcea 1. Gheorghe Zamfir –  Frumos bade, trandafirul 12.00
nai 2. Ca la Breaza
  3. Suită din Banat
9 Mitac Mihaela Beatrice 12 Liceul de Arte „Bălașa Doamna” Târgoviște 1. Doină de jale 12.15
nai 2. Rusten
  3. Horă moldovenească
10 Crişan Bogdan Rareş 12 Liceul de Arte „Regina Maria” Alba Iulia 1. Anonim – Cântec doinit „Ană, zorile se varsă joi, 27.04.2017 12.30
taragot 2. Anonim – Învârtită de la Teiuş jud. Alba 
  3. Anonim – Haţegana de la Alba Iulia
11 Perescu Valentim 12 Colegiul Național de Artă „Ion Vidu” Timișoara 1.Luca Novac – Doină 12.45
taragot 2. Luca Novac – Ardeleană
  3. Luca Novac – Joc de doi
12 Iancu Mihai Cătălin 10 Liceul de Arte „Dinu Lipatti” Pitești  1. Doină din Muscel – Mă dusei să plâng în codru 13.00
țambal 2. De când ne-a aflat mulțimea
  3. Sârbă din Argeș
13 Pleșcan Dan–Marian 11 Liceul de Arte „Victor Brauner” Piatra–Neamț 1. Toni Iordache – Doină de jale 13.15
țambal 2. Toni Iordache – Hora ca la Rudari
  3. Toni Iordache – Sârbă oltenească
             
Studii teoretice - solfegiu
Nr.crt. Nume și prenume Clasa Școala   Ziua Ora
1 Atitienei Anastasia Irina 9 Colegiul Național de Arte „Regina Maria” Constanța     joi, 27.04.2017 17.30
2 David Adrian 9 Liceul de Arte „Margareta Sterian” Buzău   17.35
3 Gheorghe Alexandra 9 Colegiul Național de Arte „Dinu Lipatti” București   17.40
4 Neagoe Emilian Daniel 9 Liceul de Arte „Constantin Brăiloiu” Tg–Jiu   17.45
5 Perneș Irina 9 Colegiul Național de Muzică „George Enescu” București   17.50
6 Pintzoi Georgiana-Felicia 9 Colegiul de Arte Baia Mare   17.55
7 Popa Bianca Ștefania 9 Colegiul Național de Artă „George Apostu” Bacău   18.00
8 Vardianu Oana Maria 9 Liceul de Arte „Ionel Perlea” Slobozia   18.05
9 Burcea Răzvan Alexandru 10 Liceul de Arte „Dinu Lipatti” Pitești    18.10
10 Caimac Andreu Ionuț 10 Liceul Pedagogic „Ioan Popescu” Bîrlad   18.15
11 Farcaş Adrian Alin Ioan 10 Colegiul de Muzică „Sigismund Toduță” Cluj–Napoca   joi, 27.04.2017 18.20
12 Jugănaru Miruna Nicola 10 Colegiul Național de Artă „George Apostu” Bacău   18.25
13 Luca Brândușa Andreea 10 Colegiul Național de Artă „George Apostu” Bacău   18.30
14 Munteanu Maria 10 Colegiul Național de Muzică „George Enescu” București   18.35
15 Negrei Diana Nicoleta 10 Colegiul Național de Artă „George Apostu” Bacău   18.40
16 Opre Teodora Maria 10 Liceul de Arte „Aurel Popp” Satu Mare   18.45
17 Shikh Sleman Ahmad 10 Colegiul de Muzică „Sigismund Toduță” Cluj–Napoca   18.50
18 Şuşman Bianca Ştefana 10 Liceul de Arte „Regina Maria” Alba Iulia   18.55
19 Mănica Emilian 11 Colegiul Național de Arte „Dinu Lipatti” București   19.00
20 Păunescu Alexandra – Elena 11 Colegiul Național de Arte „Regina Maria” Constanța     19.05
21 Todoran Mihai 11 Colegiul Național de Muzică „George Enescu” București   joi, 27.04.2017 19.10
22 Cherteş Iulia 12 Colegiul Național de Arte „Dinu Lipatti” București   19.15